kwidzyn

Dodano: 14.11.15

Osłabiony MMTS rozbił wrocławski Śląsk

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn pokonali Śląsk Wrocław 31:19, w meczu 11 kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn. Mimo sporych osłabień kwidzyńskiego zespołu (brak Mroczkowskiego, Gendy, Klingera i Pilitowskiego) rywale nawiązali z gospodarzami wyrównaną walkę jedynie w pierwszej połowie. Po przerwie wyraźnie górowali już czerwono-czarni. Katem wrocławian okazał się natomiast Mateusz Seroka, który aż 11 razy pokonał bramkarza Śląska.

Przed meczem ze Śląskiem szkoleniowiec MMTS nie mógł skorzystać z usług Macieja Mroczkowskiego, Tomasza Klingera, Pawła Gendy i Macieja Pilitowskiego. Na środku rozegrania zobaczyliśmy zatem Marka Szperę, a po jego bokach Michała Potocznego i Przemysława Zadurę. Na jeszcze większe eksperymenty zdecydował się jednak trener wrocławskiego Ślaska. Piotr Przybecki starał się bowiem zaskoczyć kwidzynian wycofywaniem bramkarza i grą siedmioma graczami w polu. Co zaskakujące manewr ten przynosił skutek niemal przez całą pierwszą połowę tego spotkania.

Nogowski pociągnął grę

Mecz rozpoczął się od pojedynku strzeleckiego dwóch Michałów: Pereta i Adamuszka. Po 5 minutach gry górą był jednak ten pierwszy, który wyprowadził kwidzynian na prowadzenie 3:2. Goście jednak szybko odrobili straty, a w 11 minucie, po trafieniu Bartosza Witkowskiego wyszli nawet na prowadzenie 4:5. Czerwono-czarni wyrównali jeszcze w tej samej minucie po trafieniu Mateusza Seroki, a chwilę później kolejnego gola dla MMTS zdobył Przemysław Zadura. Od tego momentu ton wydarzeniom na boisku nadawali już wyłącznie kwidzynianie, a goście musieli już do końca gonić wynik. Początkowo gra była jednak wyrównana, a wynik oscylował wokół remisu. Sytuacja zmieniała się dopiero tuż przed przerwą, kiedy to na środku rozegrania zameldował się Adrian Nogowski, a kwidzynianie zdobyli dwie bramki z rzędu (Michał Peret i Michał Potoczny), wychodząc na prowadzenie 13:11. Mimo starań piłkarzy Śląska dwubramkowa przewaga gospodarzy utrzymała się już do końca pierwszej połowy.

Skuteczne kontry Seroki

Po zmianie stron ponownie zaatakowali kwidzynianie, którzy już o wiele skuteczniej wykorzystywali grę rywali bez bramkarza. Najpierw trafił Michał Peret, a chwilę później dwukrotnie bramki zdobywał Mateusz Seroka. W efekcie po 34 minutach gry MMTS prowadził we własnej hali już pięcioma bramkami – 17:12. Z upływem czasu kwidzynianie stopniowo powiększali swoją przewagę. W 43 minucie, po kolejnych dwóch trafieniach Mateusza Seroki, prowadzenie MMTS wzrosło do 6 bramek – 21:15, a cztery minuty później po golu Grzegorza Szczepańskiego wynosiło już 7 trafień – 23:16. Wówczas jednak wrocławianom udało się nieco zmniejszyć straty i po rzutach Michała Adamuszka i Bartosza Witkowskiego goście tracili do Kwidzyna 5 bramek – 23:18.

Zwycięstwo na koniec rundy

Ostatnie 10 minut gry to już całkowita dominacja podopiecznych trenera Patryka Rombla. Wystarczy powiedzieć, że kwidzynianie zdobyli 8 bramek przy zaledwie 1 trafieniu rywali. Ostatecznie MMTS wygrał 31:19 i zakończył pierwsza rundę na IV miejscu w ligowej tabeli. Mecz ze Śląskiem był bowiem ostatnim spotkaniem czerwono-czarnych w rundzie jesiennej sezonu 2015/2016.

MMTS Kwidzyn - Śląsk Wrocław 31:19 (14:12)

sędziowie: Andrzej Rajkiewicz (Szczecin) - Jakub Tarczykowski (Osina)

MMTS: Kiepulski, Dudek - Janikowski, Zadura 2, Kryszeń, Peret 5, Szpera 2, Szczepański 3, Rosiak, Nogowski 4, Seroka 11, Ossowski, Potoczny 2, Janiszewski 2.

Kary: 6 minut (Janiszewski x 2, Zadura)

Śląsk: Szczecina, Prus - Adamuszek 9, Koprowski, Łucak 1, Białaszek, Witkowski 3, Andreou, Wróblewski, Kuczyński 4, Dutkowski 1, Krupa 1.

Kary: 2 minuty (Krupa)

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

„Dzika karta” dla Gdańska – MMTS przegrywa po ...

Jeszcze minutę przed końcem kibice MMTS wierzyli w cud. Po fantastycznej serii bramek ...

Czytaj więcej

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nadal jesteśmy w grze

Trener MMTS Kwidzyn podsumowuje wyjazdową przegraną kwidzynian z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube