kwidzyn

Dodano: 1.02.13

Jak powstrzymać Kuchczyńskiego i Jurasika? Kwidzyn podejmuje Zabrze

NMC Powen Zabrze - to pierwszy przeciwnik MMTS Kwidzyn po wznowieniu rozgrywek PGNiG Superligi Mężczyzn. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą sobotę - 2 lutego o godz. 17.00 w kwidzyńskiej hali przy ul. Wiejskiej. Mecz poprowadzą sędziowie: Grzegorz Budziosz i Tomasz Olesiński.

Mecz z Powenem Zabrze to bardzo ważne spotkanie dla kwidzyńskich piłkarzy. W ligowej tabeli rywale znajdują się tuż za czerwono-czarnymi, ze stratą zaledwie 3 punktów. Ewentualne zwycięstwo pozwoliłoby zatem podopiecznym trenera Krzysztofa Kotwickiego na odbicie się od tej części tabeli.

Choć na 13 rozegranych kolejek Powen zwyciężał sześć razy oraz odniósł siedem porażek, to na pewno nie należy do zespołów, które można lekceważyć. W meczach wyjazdowych bilans zabrzan wynosi 50 procent, bowiem na 6 spotkań wygrywał trzykrotnie, grając mecze w: Piotrkowie Trybunalskim - 22:23, Lubinie - 31:35 oraz Legnicy - 15:24.

W pierwszej rundzie kwidzynianie pokonali Powen na boisku rywali 30:34 (15:15). W drużynie MMTS najskuteczniejsi byli wówczas: Robert Orzechowski - 9 bramek oraz Adrian Nogowski - 6 bramek. Wśród gospodarzy najwięcej bramek zdobyli: Łukasz Stodtko i Patryk Kuchczyński - po 7 oraz Kamil Mokrzki - 6. Od pewnego czasu zabrzański klub ma jednak kolejną gwiazdę, która stanowi o sile tego zespołu. Mowa o Mariuszu Jurasiku, który po odejściu z VIVE przeniósł się właśnie do Zabrza, gdzie pełni również funkcję drugiego trenera. Nie można zapominać również o Kazimierzu Kotlińskim, który stał w bramce Białorusi w niedawnych Mistrzostwach Świata w Hiszpanii.

Podczas półtoramiesięcznej przerwy w rozgrywkach ligowych zabrzanie rozegrali kilka spotkań sparingowych. Najpierw Powen wygrał turniej noworoczny, w którym zabrzanie pokonali Viret CMC Zawiercie 43:35, Azoty Puławy 26:31 oraz Chrobrego Głogów 33:28. Po jego zakończeniu zespół trenera Cezarego Winklera ponownie zmierzył się z drużyną Zawiercia, tym razem wygrywając 29:38.

Kolejnym sprawdzianem był udział w turnieju towarzyskim rozegranym o puchar marszałka województwa opolskiego. Powen wygrał również tą rywalizację pokonując w półfinale Zagłębie Lubin 22:21, a w finale zwyciężając AON Fivers Wiedeń 26:25.Na koniec zabrzanie zmierzyli się natomiast z czeskim zespołem HCB OK Karvina, który pokonali 19:27 (5:16). Najskuteczniejszymi zawodnikami Powenu byli: Patryk Kuchczyński – 8 bramek oraz Mariusz Jurasik – 4 bramki i chyba właśnie na tych dwóch graczy kwidzynianie muszą zwrócić swoją większą uwagę w sobotnim spotkaniu.

MMTS podczas przerwy w rozgrywkach wygrał natomiast turniej towarzyski w Wągrowcu, w którym czerwono-czarni pokonali Gaz-System Pogoń Szczecin 25:22, Nielbę Wągrowiec 32:26, Wybrzeże Gdańsk 28:24 orz KPR Legionowo 27:19. W meczach sparingowych kwidzynianie zwyciężyli także Pomezanię Malbork 29:34 oraz Wybrzeże Gdańsk 40:31. W tym ostatnim meczu skutecznością popisali się kwidzyńscy skrzydłowi: Adrian Nogowski – 6 bramek, Michał Daszek – 6 bramek, Mateusz Seroka – 5 bramek i Patryk Rombel – 4 bramki. W meczu tym nie wystąpił jednak niedawny uczestnik MŚ – Robert Orzechowski.

Przed sobotnim meczem dobrą wiadomością dla kwidzynian są również osłabienia w szeregach rywali. W meczu z Kwidzynem nie zobaczymy bowiem Dominika Droździka, którzy przeszedł do Miedzi Legnica oraz kontuzjowanych Łukasza Stodtko, Remigiusza Lasonia i Daniela Żółtaka. Szczególnie brak tego ostatniego zabrzanie mogą odczuwać szczególnie dotkliwie, bowiem w dotychczasowych spotkaniach obrotowy Powenu był filarem defensywy Zabrza. Niestety osłabiony będzie również kwidzyński zespół, bowiem w kadrze gospodarzy zabraknie kontuzjowanego Przemysława Rosiaka.

Mimo osłabień Powen jednak na pewno przystąpi do sobotniego meczu bardzo zdeterminowany. Kwidzyńscy piłkarze i trenerzy liczą zatem na gorące wsparcie kwidzyńskiej publiczności, które pozwoli na odniesienie kolejnego zwycięstwa w hali przy ul. Wiejskiej.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Kwidzynianie ponownie przegrywają po rzutach karnych

MMTS Kwidzyn przegrał ligowe starcie z Wybrzeżem Gdańsk. W regulaminowym czasie padł ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS walczy o punkty w Gdańsku

W meczu 27 Serii PGNiG Superligi Mężczyzn kwidzyński MMTS zmierzy się z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

Aktualności

Juniorzy MTS I Kwidzyn w finale mistrzostw Polski!

Zawodnicy MTS I Kwidzyn zagrają w finale mistrzostw Polski juniorów! W ...

Czytaj więcej

Aktualności

Piotrkowianin urywa punkty w Kwidzynie

Po zaciętym i wyrównanym spotkaniu MMTS Kwidzyn przegrał ligowe starcie z ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube