kwidzyn

Dodano: 3.12.15

Jest już najnowszy numer „Handball Polska”

Ukazał się nr 102 magazynu „Handball Polska” Czasopismo jest dystrybuowane w punktach EMPiK, po raz pierwszy w sklepach Tabak oraz w sieci Kolportera. Można je również nabyć w siedzibie Związku. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie. Tym razem do wygrana jest reprezentacyjna koszulka Roberta Orzechowskiego z autografami kadrowiczów oraz trzy zestawy z gadżetami Men’s EHF Euro 2016.  W najnowszym numerze zdecydowanie zachęcamy do lektury materiałów dedykowanych reprezentacji Polski. Na początku listopada z Soczi dobiegła bardzo radosna wiadomość. Po raz pierwszy w blisko 100-letniej historii polskiego handballu mistrzostwa świata odbędą się w naszym kraju. Trzeba od razu dodać, że turniej w roku2023 zorganizujemy wspólnie z federacją szwedzką. Decyzja Komitetu Wykonawczego IHF świadczy o stale rosnącej pozycji naszego Związku.

Większość z nas doskonale pamięta emocje towarzyszące meczom zespołu narodowego kobiet dwa lata temu na serbskim mundialu. Wówczas Polki uplasowały się tuż za podium a już wkrótce okazja wywalczenia medalu może nadarzyć się ponownie. Mistrzostwa świata w Danii mają dodatkowe znaczenie, gdyż dobry wynik może otworzyć drogę do igrzysk w Rio. Na naszych łamach trener Kim Rasmussen, w obszernym wywiadzie, zapewnia, że podczas turnieju w jego ojczyźnie wszystko może się zdarzyć. Celem jego drużyny jest awans do ćwierćfinału. Grupowym rywalom Biało-czerwonych poświęciliśmy dużo miejsca. Dla kolekcjonerów plakatów mamy ten, który właśnie prezentuje kobiecą reprezentację Polski.

W grudniu nasze panie będą otoczone większym zainteresowaniem mediów. Nie znaczy to wcale, drużyna Michale Bieglera będzie miała wolne. Mistrzostwa Europy, wielkie święto handballu, zbliżają się wielkimi krokami. Biało-czerwoni najpierw spotkają się na zgrupowaniu w Płocku, a pod koniec grudnia rozegrają ostatni test-turniej na własnym terenie. Do Wrocławia zaprosiliśmy ekipy Ukrainy, Czech i Iranu. W stolicy Dolnego Śląska zobaczymy Michała Jureckiego, który zbiera rozmaite laury. W cuglach wygrał plebiscyt naszego magazynu a już trafił do czołowej „20” plebiscytu na najlepszych sportowców Polski 2015 organizowanego przez „Przegląd Sportowy i TVP.

Biało-czerwone pojechały na MŚ do Danii oznacza to, że w rozgrywkach PGNiG Superligi nastąpiła przerwa. To okazja do podsumowania półmetka rundy zasadniczej. W roli kilerów tym razem wystąpiły nie najbardziej utytułowany tercet ostatnich lat, z Lublina, Lubina i Gdyni, ale Start Elbląg oraz Pogoń Baltica Szczecin.

Okazuje się, że bechahandball w polskim wydaniu ma się coraz lepiej. Mistrzowie kraju, zawodniczki BTH Juko Piotrkowianin Piotrków Tryb. Ja i zawodnicy BTH Auto Petra Płock z klubowych mistrzostw Europy, które odbyły się na Kanarach, przywieźli medale.

W części historycznej dokończyliśmy opowieść o piłce ręcznej na ziemi krakowskiej. W drugiej części wspominamy m.in. sukcesy Hutnika Kraków. Czy w Grodzie Kraka w przewidywanej przyszłości doczekamy się podobnych sukcesów? Czas pokaże.

To oczywiście nie wszystkie artykuły, które składają się nr 102 naszego magazynu. Zapraszamy do lektury
.

    Marek Skorupski
                                                                                                                          Redaktor Naczelny


PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nadal jesteśmy w grze

Trener MMTS Kwidzyn podsumowuje wyjazdową przegraną kwidzynian z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS przegrywa w Gdańsku 7 bramkami

Pierwsze starcie rywalizacji o „Dziką kartę” czyli miejsce w ćwierćfinale ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube