kwidzyn

Dodano: 6.12.15

Rombel: Stanowiliśmy monolit w obronie

-Uważam, że dużą cegiełkę do naszego zwycięstwa dorzuciła również publiczność, bo takiego dopingu na naszych meczach nie widziałem od bardzo dawna – stwierdził Patryk Rombel, trener MMTS Kwidzyn. Szkoleniowiec kwidzyńskiego zespołu podsumowuje zwycięskie starcie czerwono-czarnych z Zagłębiem Lubin.

-Po ostatnim meczu pojawiły się obawy o styl naszej gry, a także o to czy przez tydzień zdołamy poprawić swoje błędy. Czy w oczach trenera zagraliśmy dziś lepiej niż ze Stalą?

-Każdy kto był na hali lub oglądał ten mecz w telewizji wie, że było lepiej. Od samego początku stanowiliśmy monolit w obronie. Właściwie przez cały mecz obrona funkcjonowała dobrze lub też bardzo dobrze, tak jak było to po przerwie. W pierwszej połowie zabrakło niestety trochę skuteczności. Graliśmy dobrze, mieliśmy sporo sytuacji, jednak nie wykorzystywaliśmy karnych i stąd wzięła się przewaga Lubina. W szatni panował jednak duży spokój. Powiedzieliśmy sobie jeszcze raz co musi się stać, aby stwarzane przez nas sytuacje były wykańczane, żeby pozycje rzutowe były jeszcze lepsze i zrobiliśmy to w drugiej połowie meczu. Uważam jednak, że dużą cegiełkę do naszego zwycięstwa dorzuciła również publiczność, bo takiego dopingu na naszych meczach nie widziałem od bardzo dawna. Było naprawdę super i trzeba za to podziękować publiczności. Był bowiem taki moment, w drugiej połowie meczu, że mieliśmy jedną bramkę do przodu i troszkę znowu się zacięliśmy. Wtedy, po którejś tam akcji, z pomocą ruszyli nam kibice i ten wynik to po części również ich zasługa.

-Zacięta gra oraz ilość kar w pierwszej połowie zapowiadała, że obie drużyny mogą kończyć spotkania w osłabionych składach. Nie było takich obaw w przerwie meczu?

-Faktycznie tych wykluczeń czy kar było sporo. Można zastanawiać się czy wszystkie kary były słuszne, jednak wynikały one jedynie z agresywnej gry obu zespołów. Nie było tu chamstwa czy też jakiegoś zamierzonego działania. Po prostu jeden i drugi zespół gra bardzo agresywnie w obronie. Myślę jednak, że dzięki temu mecz ten mógł się również podobać.

Przyznaję jednak, że z uwagi na wcześniejsze kary, w drugiej połowie oszczędzaliśmy trochę Bartka Janiszewskiego. Był zagrożony czerwoną kartką, a był nam potrzebny do karnych, z których wywiązał się znakomicie.

-O tym jak agresywna była gra świadczył chociażby krwawiący nos Adriana Nogowskiego.

-Takie sytuacje zdarzają się na boisku. Myślę jednak, że oklejeniu nosa każdy zawodnik chce jak najszybciej wrócić na boisko. Tutaj było to samo.

-Faktycznie Adrian bardzo szybko wrócił na boisko.

-Jeśli masażysta mówi, że wszystko jest ok., to nie mam podstaw, aby trzymać takiego zawodnika na ławce. Tym bardziej, że Adrian wszedł na boisko około 20 minuty i nieco rozruszał nasz zespół. Dołożył więc swoją cegiełkę do naszego zwycięstwa, szczególnie w kontrze, która w końcu zaistniała w naszej grze.

-Kibice mogli także zobaczyć to o czym w klubie mówi się od dawna czyli walkę i zaangażowanie do ostatnich minut.

-Każdy, kto przyszedł na halę lub oglądał ten mecz przed telewizorem na pewno nie mógł być zawiedziony. Zobaczył bowiem fajną promocję piłki ręcznej. Ja jestem zadowolony z tego, że walczył cały zespół. Może nie wchodziło to nam w pierwszej połowie, ale nikt nie spuścił głowy, nikt nie odpuścił, tylko walczyliśmy dalej. To duży plus i z tego bardzo się cieszę. Mam nadzieje, że w dwóch kolejnych, czekających nas meczach, będzie podobnie.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

„Dzika karta” dla Gdańska – MMTS przegrywa po ...

Jeszcze minutę przed końcem kibice MMTS wierzyli w cud. Po fantastycznej serii bramek ...

Czytaj więcej

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nadal jesteśmy w grze

Trener MMTS Kwidzyn podsumowuje wyjazdową przegraną kwidzynian z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube