kwidzyn

Dodano: 9.12.15

Skuteczny rewanż Gwardii - MMTS traci punkty w Opolu

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn ulegli Gwardii w wyjazdowym meczu XIV kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn. Podopieczni trenera Patryka Rombla przegrali w Opolu 23:19, od początku do końca odrabiając straty do gospodarzy.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy po 9 minutach gry prowadzili już 4:1. Niestety w kwidzyńskim zespole trafił jedynie Paweł Genda i początkowo to na nim spoczywał ciężar zdobywania bramek. Gospodarze bez problemu utrzymywali jednak 2-3 bramkową przewagę nad Kwidzynem. Natomiast w 16 minucie, po rzucie Antoniego Łangowskiego, wzrosła ona nawet do 4 bramek – 8:4. Z czasem czerwono-czarni zaczęli jednak odrabiać straty, a motorem napędowym kwidzyńskiej ekipy okazał się Przemysław Zadura. Przed przerwą kwidzynianom udało się jednak zmniejszyć straty jedynie do 3 bramek – 12:9.

Po zmianie stron oglądaliśmy zaciętą i wyrównaną walkę, jednak przez 7 minut nie padły żadne braki. Sytuację tę przerwał dopiero Bartosz Janiszewski, który skutecznie wykorzystał rzut karny po faulu Roka Simicia. Niestety kolejne minuty to już nieskuteczność kwidzyńskiego zespołu i bramki zdobywane przez gospodarzy. Gwardia prowadzona przez Kamila Mokrzkiego i Roka Simicia zdobyła aż 8 bramek przy zaledwie dwóch trafieniach Michała Pereta. W efekcie po 53 minutach gry gospodarze prowadzili z podopiecznymi trenera Patryka Rombla 19:12. Niestety 4 minuty później prowadzenie Gwardii zwiększyło się do 8 bramek – 21:13 i sytuacja kwidzyńskiej ekipy zrobiła się dramatyczna. Na odrobienie strat zostały bowiem ledwie 3 minuty i trudno było wierzyć w możliwość wywalczenia punktów na boisku w Opolu. Czerwono-czarni ruszyli jednak do ataku i po trafieniach Przemysława Zadury, Bartosza Janiszewskiego i Tomasza Klingera zdołali zmniejszyć straty do 4 bramek. Na więcej niestety zabrakło już czasu.

Gwardia Opole - MMTS Kwidzyn 23:19 (12:9)

sędziowie: Grzegorz Christ (Wrocław) - Tomasz Christ (Świdnica)

GWARDIA: Malcher - Swat, Trojanowski 1, Knop 2, Łangowski 4, Zeljić 1, Tarcijonas, Mokrzki 4, Jankowski 2, Milas 5, Simić 4.

Kary: 10 minut (Milas x 2, Łangowski, Mokrzki, Simić)

MMTS: Kiepulski, Dudek - Genda 4, Zadura 5, Peret 2, Szpera, Klinger 2, Nogowski 3, Pilitowski, Seroka, Potoczny, Janiszewski 3.

Kary: 6 minut (Zadura, Nogowski, Seroka).

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

„Dzika karta” dla Gdańska – MMTS przegrywa po ...

Jeszcze minutę przed końcem kibice MMTS wierzyli w cud. Po fantastycznej serii bramek ...

Czytaj więcej

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nadal jesteśmy w grze

Trener MMTS Kwidzyn podsumowuje wyjazdową przegraną kwidzynian z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube