kwidzyn

Dodano: 11.12.15

Trudna walka z Głogowem – ostatni mecz MMTS przed przerwą

Miejsko-Młodzieżowe Towarzystwo Sportowe w Kwidzynie zaprasza na ostatnie, tegoroczne spotkanie PGNiG Superligi Mężczyzn. W sobotę, 12 grudnia, o godz. 17.00, czerwono-czarni podejmą we własnej hali Chrobrego Głogów. Spotkanie poprowadzą sędziowie: Grzegorz Młyński (Zwoleń) – Rafał Puszkarski (Legionowo).

Chrobry Głogów od zawsze był niewygodnym przeciwnikiem dla graczy z Kwidzyna. Starcia z zawodnikami tego klubu obfitowały bowiem w twardą i zaciętą walkę do ostatnich sekund, a o końcowym zwycięstwie często decydowały niuanse. Tym razem starcie z głogowskim zespołem zakończy tegoroczne występy czerwono-czarnych.

Po 15 kolejkach ligowych zespół z Głogowa zajmuje VI miejsce, tracąc do kwidzynian (IV miejsce) tylko 3 punkty. W dotychczasowych spotkaniach odnieśli 6 zwycięstw, 2 remisy oraz 7 porażek. Warto dodać, że w pierwszej rundzie kwidzynianie dość szczęśliwie wygrali w Głogowie 26:27 (14:12), a do zwycięstwa poprowadzili ich Tomasz Klinger i Marek Szpera, którzy rzucili rywalom po 7 bramek.

Niestety dla kwidzyńskiego zespołu, zespół z Głogowa znajduje się aktualnie w znakomitej dyspozycji. Przez sześć kolejek z rzędu był niepokonany i dopiero starcie z Vive zatrzymało świetną serię zwycięstw Chrobrego. Runda rewanżowa rozpoczęła się dla głogowian od zwycięstwa nad Gwardią Opole – 30:26 (13:13), po czym przyszły wygrane nad Górnikiem Zabrze – 29:28 (16:16) i Pogonią Szczecin – 25:28 (10:14). W ostatniej kolejce, po znakomitej grze, zespół z Głogowa przegrał natomiast z Kielcami zaledwie 1 bramką – 30:31 (16:16). Kwidzynian, którzy chcą zakończyć ten rok zwycięstwem przed własną publicznością, czeka zatem niezwykle trudne zadanie.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nadal jesteśmy w grze

Trener MMTS Kwidzyn podsumowuje wyjazdową przegraną kwidzynian z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS przegrywa w Gdańsku 7 bramkami

Pierwsze starcie rywalizacji o „Dziką kartę” czyli miejsce w ćwierćfinale ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube