kwidzyn

Dodano: 19.01.16

Wyjazdowy sprawdzian MMTS - 3 mecze w 3 dni

Zespoły Miedzi Legnica, Zagłębia Lubin i Chrobrego Głogów będą najbliższymi rywalami zespołu prowadzonego przez trenera Patryka Rombla. MMTS zdecydował się bowiem na nową formułę i zamiast udziału w turnieju, rozegra trzy osobne spotkania. Okres przygotowawczy czerwono-czarnych zakończy natomiast kontrolne starcie z Orlen Wisłą Płock.

Zawodnicy MMTS Kwidzyn przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli 4 stycznia od testów wydolnościowych i testów siłowych. Przez pierwsze dwa tygodnie trenowano dwa razy dziennie, z czego przed południem odbywały się zajęcia poświęcone budowaniu wytrzymałości oraz budowaniu siły, a po południu były to już tylko i wyłącznie zadania z piłkami.

-Podczas zajęć bardziej kładliśmy jednak akcent na siłę, na budowanie pewnych cech motorycznych, a mniej na typowe zajęcia taktyczno-techniczne – mówi Patryk Rombel, trener MMTS Kwidzyn.

Dwutygodniowy okres ciężkich treningów zakończył natomiast zwycięski sparing z Kar-Do Spójnia Gdańsk – 22:31. Dzień później czerwono-czarni zakończyli również dwutygodniową współpracę z Maciejem Cypryjańskim, trenerem od przygotowania motorycznego w zakresie motoryki oraz diety i suplementacji.

Już we środę, 20 stycznia, po porannym treningu, zawodnicy wyjadą natomiast do Głogowa, gdzie rozegrają kolejne trzy mecze kontrolne. We czwartek kwidzynianie zmierzą się w Legnicy z tamtejszą Miedzią, dzień później wyjadą do Lublina, a w sobotę zagrają w Głogowie z miejscowym Chrobrym.

-Sprawdzamy nową formułę – wyjaśnia trener MMTS Kwidzyn. - Doszliśmy do wniosku, że turnieje są zbyt obciążające dla organizmów chłopaków i nie chcielibyśmy grać dwóch meczów dziennie. Zorganizowaliśmy więc taki wyjazd podczas którego zagramy trzy mecze, z czego jeden będzie z zespołem I-ligowym, a pozostałe z drużynami Superligi. Nie jest to turniej, są to trzy oddzielne mecze grane codziennie, gdzie po każdym meczu mamy pełną regenerację. W zasadzie nie ma tu więc wielkiego obciążenia, a jakość tych meczy będzie dość wysoka.

W ostatnim tygodniu stycznia kwidzynianie zagrają jeszcze jeden sparing. Prawdopodobnie 27 stycznia ich rywalem będzie Orlen Wisła Płock. Będzie to solidny sprawdzian dla czerwono-czarnych przed ligowym starciem z Pogonią Szczecin (6 lutego).

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Czerwono-czarni rozbici przez Nafciarzy

O niespodziance nie mogło być mowy. Osłabiony MMTS Kwidzyn przegrał z Orlen Wisłą ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS złożył protest do Komisarza Ligi

Po przegranym meczu z Wybrzeżem Gdańsk zarząd kwidzyńskiego klubu złożył protest ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS przed trudnym starciem z Nafciarzami

Kolejnym rywalem MMTS Kwidzyn w ligowych bojach będzie Orlen Wisła Płock. Przełożony ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie ponownie przegrywają po rzutach karnych

MMTS Kwidzyn przegrał ligowe starcie z Wybrzeżem Gdańsk. W regulaminowym czasie padł ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube