kwidzyn

Dodano: 6.02.13

Kielecka lekcja szczypiorniaka

Cudu w Kwidzynie nie było, ale MMTS Kwidzyn zagrał znacznie lepiej niż w sobotnim pojedynku z Zabrzem. W meczu 15 kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn czerwono-czarni ulegli VIVE Targom Kielce 27:36. Najskuteczniejszym graczem na boisku był Rastko Stojković, który rzucił kwidzynianom aż 13 bramek, w tym 4 z rzutów karnych.

Mecz rozpoczęły proste błędy kwidzynian i bramki zdobywane przez leworęcznych graczy VIVE. Dzięki skuteczności Thorira Olafssona i Krzysztofa Lijewskiego już po trzech minutach kielczanie prowadzili 1:3. Gospodarze jednak zdołali dość szybko uporządkować swoje szyki i dzięki rzutom m.in. Michała Adamuszka i Michała Pereta zdołali doprowadzić do remisu, po czym odskoczyć rywalom na dwie bramki - 6:4.

Niestety wówczas ponownie przypomnieli o sobie Lijewski i Olafsson i po 12 minutach meczu mieliśmy remis 7:7. Wyrównany stan gry utrzymywał się jeszcze przez kolejne 6 minut. Od stanu 10:10 stroną wyraźnie przeważającą byli juź aktualni Mistrzowie Polski. Bramki m.in. Rastko Stojkovicia i Grzegorza Tkaczyka pozwoliły gościom na wyjście na pięciobramkowe prowadzenie w tym spotkaniu - 11:16. Gdy wydawało się, że przewaga 5 bramek utrzyma się do końca pierwszej połowy, bramkarza Kielc pokonali Maciej Mroczkowski i Kamil Sadowski. W efekcie na przerwę czerwono-czarni udawali się przy stracie zaledwie 3 bramek.

Drugą odsłonę meczu rozpoczęły bramki zdobywane przez obrotowych. W kwidzyńskim zespole trafił bowiem Peret, a ze strony Kielc dwukrotnie odpowiedział Stojković. Czterobramkowa przewaga VIVE z czasem powiększyła się dwukrotnie i po 40 minutach gry goście prowadzili już 18:26. Wówczas kwidzynianie porzucili złudzenia co do urwania punktów podopiecznym trenera Bogdana Wenty. Na boisku coraz częściej pojawiali się zatem zmiennicy, którzy mieli okazję sprawdzić się w konfrontacji z trudnym rywalem. W 50 minucie po rzucie Kamila Sadowskiego kwidzynianie tracili do VIVE 7 bramek - 22:29. Minęły jednak kolejne trzy minuty i strata do Kielc wynosiła już 11 bramek - 22:33. W końcówce meczu w zespole Kwidzyna ponownie jednak ożywił się Sadowski i m.in. dzięki jego skuteczności czerwono-czarnym udało się ostatecznie zmniejszyć rozmiary porażki do 9 bramek.

MMTS Kwidzyn - VIVE Targi Kielce 27:36 (15:18)

sędziowie: Rafał Puszkarski - Arkadiusz Sołodko (Legionowo)

MMTS: Suchowicz, Jedowski - Pacześny 1, Mroczkowski 3, Orzechowski 1, Peret 6, Sadowski 5, Adamuszek 5, Nogowski 1, Górski, Seroka 2, Łangowski 2, Daszek, Rombel 1.

Kary: 8 minut (Nogowski x 2, Adamuszek, Daszek)

VIVE: Szmal, Losert - Grabarczyk, Mazur 2, Tomczak 4, Jurecki 3, Tkaczyk 7, Olafsson 5, Bielecki, Jachlewski, Stojković 13, Lijewski 2, Musa, Zorman.

Kary: 6 minut (Tomczak, Jurecki, Olafsson)

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Strząbała nowym trenerem MMTS

Tomasz Strząbała został nowym szkoleniowcem MMTS Kwidzyn. Choć zainteresowanie pracą ...

Czytaj więcej

Aktualności

„Dzika karta” dla Gdańska – MMTS przegrywa po ...

Jeszcze minutę przed końcem kibice MMTS wierzyli w cud. Po fantastycznej serii bramek ...

Czytaj więcej

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube