kwidzyn

Dodano: 25.02.16

Rombel: Każdy mecz jest meczem „o wszystko”

Trener Patryk Rombel podsumowuje ostatnie zwycięstwo nad zabrzańskim Górnikiem. Szkoleniowiec MMTS mówi również o czekających kwidzynian wyjazdowym pojedynku z KPR RC Legionowo.

-Jak można podsumować ostatnie, zwycięskie spotkanie z Górnikiem?

-Przede wszystkim trzeba się cieszyć tym, że przełamaliśmy naszą czarną serię, która zaczęła się jeszcze w tamtym roku. Zdawaliśmy sobie sprawę z wagi tego meczu i to nie tylko jeśli chodzi o punkty, ale właśnie o nastawienie. Gdzieś tam w pewnym momencie pojawiło się zwątpienie, gdzieś tam kibice zaczęli, może nie nasi najwierniejsi, ale pojawiały się głosy, że to nie jest do końca to o co chodziło. Dlatego bardzo zależało na tym meczu. Chcieliśmy pokazać, nawet jeśli mielibyśmy przegrać, że jesteśmy walczakami, że będziemy się bili o każdą piłkę. Ja cieszę się, że przy okazji poszła za tym również nasza dobra gra. Trzeba naprawdę pochwalić cały zespół, bo zagraliśmy bardzo dobry, równy mecz.

-Czy znając ciężar gatunkowy tego spotkania nieco inaczej przygotowywaliście się do starcia z Zabrzem?

-Trzeba podkreślić, że naprawdę do każdego meczu podchodzimy bardzo solidnie. Tak samo przygotowujemy się do Kielc, tak samo do Zabrza. Przygotowani jesteśmy na wszystkie rozwiązania taktycznie. Pozostaje tylko wykonanie tego wszystkiego na boisku i czasami to wykonanie po prostu nie jest najlepsze. W teorii wszystko jest jasne, ćwiczymy to na treningach, przygotowujemy się cały tydzień do konkretnego przeciwnika, natomiast na parkiecie już nie zawsze to wychodzi. W meczu z Górnikiem zagrało jednak praktycznie wszystko. Począwszy od obrony, przez kontrę, do ataku, gdzie graliśmy bardzo skutecznie, bardzo konsekwentnie. Przygotowania do Zabrza nie różniły się więc niczym poza tym, że wiedzieliśmy jaki ciężar gatunkowy niesie ze sobą ten mecz.

-Co było zatem kluczem do zwycięstwa? Na co zwracaliśmy szczególną uwagę przed tym spotkaniem?

-Przygotowania zawsze zaczynamy od naszej obrony, żeby być przygotowanym na wszelkie rozwiązania taktyczne zespołu przeciwnego, w tym wypadku Zabrza. Przerobiliśmy to na trzech treningach, a czasami zostawiliśmy też dłużej i robiliśmy to tak, aby każdy, w każdym momencie, wiedział co ma robić. I z Górnikiem rzeczywiście funkcjonowało to praktycznie w każdym elemencie naszej gry obronnej. W ataku szukamy natomiast bowiem słabych stron obrony przeciwnika. Bardzo się cieszę, bo cały zespół wyszedł z ogromną wolą walki i fajnie, że potrafiliśmy zagrać takie zawody przed naszą publicznością.

-W niedzielę, 28 lutego, czeka nas wyjazdowe starcie z KPR RC Legionowo. To równie ważne spotkanie jak starcie z Zabrzem, bowiem po raz kolejny zagramy z sąsiadem z ligowej tabeli.

-Do końca zostały nam 3 mecze (z Legionowem, Puławami i Wrocławiem) i każdy mecz jest meczem „o wszystko”. Mamy do zdobycia 6 punktów i równie dobrze możemy mieć tych punktów 6, jak i możemy skończyć grę z zerem. Dlatego do każdego meczu musimy podchodzić skoncentrowani. Wiemy o co gramy. Wiemy, że gdyby nam się udało zdobyć te 6 punktów to gwarantuje nam to walkę o miejsca IV-V, a więc rozstawienie pozwalające nam myśleć o czymś dalej. Legionowo to jest kolejny ciężki przeciwnik, który u siebie z byle kim nie przegrywa. Postaramy się jednak powalczyć i przywieźć stamtąd jak najwięcej punktów.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nadal jesteśmy w grze

Trener MMTS Kwidzyn podsumowuje wyjazdową przegraną kwidzynian z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS przegrywa w Gdańsku 7 bramkami

Pierwsze starcie rywalizacji o „Dziką kartę” czyli miejsce w ćwierćfinale ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube