kwidzyn

Dodano: 26.02.16

Trudne starcie z Legionowem – mecz w Polsacie Sport

Po niezmiernie ważnym pojedynku z Górnikiem Zabrze, kwidzynian czeka kolejny mecz za tzw. 4 punkty. W najbliższą niedzielę, 28 lutego o godz. 17.30, czerwono-czarni zagrają bowiem w Legionowie z tamtejszym KPR RC. Spotkanie poprowadzą sędziowie: Igor Dębski – Artur Rodacki z Kielc, a bezpośrednią relację z tego meczu pokaże Polsat Sport.

Po zwycięskim pojedynku z Górnikiem Zabrze kwidzynian czeka kolejne starcie z rywalem sąsiadującym z kwidzynianami w ligowej tabeli. KPR RC Legionowo po 19 kolejkach zajmuje bowiem V miejsce, mając na koncie tyle samo punktów co czerwono-czarni. W dotychczas rozegranych spotkaniach podopieczni trenera Roberta Lisa zgromadzili bowiem 19 punktów, mając na koncie 9 zwycięstw, 1 remis i 9 porażek.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że w pierwszej rundzie kwidzynianie pokonali KPR wygrywając na własnym terenie 32:25 (16:6). Za ofensywę gospodarzy odpowiadali wówczas: Paweł Genda – 7 bramek i Adrian Nogowski – 6 bramek, natomiast w zespole gości brylowali: Witalij Titow – 8 bramek i Tomasz Kasprzak – 6 bramek.

Po styczniowej przerwie w rozgrywkach Legionowo wznowiło ligową walkę od wyjazdowego remisu z Chrobrym Głogów 26:26 (12:15), a najskuteczniejszym w zespole KPR okazał się Witalij Titow, który zdobył w tym spotkaniu aż 7 bramek. W kolejnym meczu podopieczni trenera Roberta Lisa, po ciężkiej walce, pokonali Pogoń Szczecin 24:23 (12:11), a 7 bramek rzucił rywalom Paweł Gawęcki. W ostatniej kolejce ligowej Legionowo uległo natomiast Vive Tauron Kielce 34:20 (17:10), a czołowym strzelcem gości ponownie okazał się strzelec Witalij Titow (6 bramek). I to właśnie najskuteczniejszy gracz PGNiG Superligi Mężczyzn (Witalij Titow) będzie największym zagrożeniem dla kwidzyńskiej drużyny. Warto przypomnieć, że w 19 meczach zdobył on aż 114 bramki co daje mu imponującą średnią 6 bramek na mecz. Warto podkreślić, że w czołowej 20 najlepszych strzelców tego sezonu znajduje się aż czterech zawodników z Legionowa. Poza wymienionym Titowem jest to także Tomasz Kasprzak (86 bramek w 19 meczach), Michał Prątnicki (77 bramek w 19 meczach) i Paweł Gawęcki (72 bramki w 19 meczach). Drużynę MMTS Kwidzyn w zestawieniu tym reprezentuje natomiast jedynie Adrian Nogowski (90 bramek w 19 meczach).

-Do końca zostały nam 3 mecze (z Legionowem, Puławami i Wrocławiem) i każdy mecz jest meczem „o wszystko” – mówi Patryk Rombel, trener MMTS Kwidzyn. - Mamy do zdobycia 6 punktów i równie dobrze możemy mieć tych punktów 6, jak i możemy skończyć grę z zerem. Dlatego do każdego meczu musimy podchodzić skoncentrowani. Wiemy o co gramy. Wiemy, że gdyby nam się udało zdobyć te 6 punktów to gwarantuje nam to walkę o miejsca IV-V, a więc rozstawienie pozwalające nam myśleć o czymś dalej. Legionowo to jest kolejny ciężki przeciwnik, który u siebie z byle kim nie przegrywa. Postaramy się jednak powalczyć i przywieźć stamtąd jak najwięcej punktów.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Strząbała nowym trenerem MMTS

Tomasz Strząbała został nowym szkoleniowcem MMTS Kwidzyn. Choć zainteresowanie pracą ...

Czytaj więcej

Aktualności

„Dzika karta” dla Gdańska – MMTS przegrywa po ...

Jeszcze minutę przed końcem kibice MMTS wierzyli w cud. Po fantastycznej serii bramek ...

Czytaj więcej

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube