kwidzyn

Dodano: 5.03.16

Rombel: Zagrać tak jak z Zabrzem

Miejsko-Młodzieżowe Towarzystwo Sportowe w Kwidzynie zaprasza na ostatni mecz fazy zasadniczej rozgrywany w hali przy ul. Wiejskiej. Rywalem MMTS, w ramach 21 kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn, będzie zespół Azotów Puławy. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 6 marca, o godz. 17.30. Trener kwidzynian, Patryk Rombel, wierzy, że gospodarzy stać na urwanie punktów faworyzowanym rywalom.

-Życzyłbym sobie, żebyśmy zagrali tak jak poprzedni mecz z Zabrzem, czy tak jak zagraliśmy w ataku z Legionowem – mówi Patryk Rombel, trener MMTS Kwidzyn. - Uważam bowiem, że w ataku zaprezentowaliśmy się całkiem nieźle. Odejmując od tego oczywiście skuteczność, ale niewykorzystanych pozycji rzutowych w samej tylko pierwszej połowie było aż dziewięć. Niestety zagraliśmy też trochę nerwowo w obronie. Myślę po prostu, że za wiele rzeczy chcieliśmy w tym meczu zrobić na raz. Stąd wziął się taki, a nie inny wynik meczu w Legionowie. Niestety ciężko się goni wynik jak pierwszą połowę przegrywa się 5 bramkami, a w pewnym momencie traciliśmy do rywali nawet osiem bramek. Chwała jednak zawodnikom, że walczyliśmy do końca. W 51 minucie było już 22:19, mieliśmy kontrę i mecz ten mógł jeszcze różnie się potoczyć. Niestety cały czas pokutował początek tego spotkania, przestrzelone sytuacje z pierwszej linii, niewykorzystane rzuty karne. Było tego za dużo, aby w końcówce przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Pierwsza połowa była takim gwoździem do naszej trumny, którego niestety nie dało się już wyjąć.

Do meczu z Azotami kwidzynianie przystępują w komplecie. Co prawda okres grypowy dopadł też i czerwono-czarnych, jednak nie na tyle, aby wyeliminować któregoś z czerwono-czarnych. Szkoleniowiec MMTS zdaje sobie równie sprawę, że mecz z Puławami będzie o wiele trudniejszym zadaniem niż starcie z Legionowem.

-Puławy przegrały w tym sezonie tylko dwa mecze, z Kielcami i Płockiem. Poza jedną wpadką w Lublinie zakończoną remisem, wszystkie pozostałe mecze wygrywali dość pewnie. Zadanie, które stoi przed nami, jest wiec zdecydowanie trudniejsze. Wierzę jednak, że jesteśmy w stanie to zrobić. Gramy u siebie. To, że potrafimy tu walczyć pokazaliśmy już w meczu z Zabrzem, gdzie cały mecz mieliśmy pod kontrolą. Przy utrzymaniu takiej gry na pewno jesteśmy w stanie nawiązać z Azotami równorzędną walkę - dodaje trener P. Rombel.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Czerwono-czarni rozbici przez Nafciarzy

O niespodziance nie mogło być mowy. Osłabiony MMTS Kwidzyn przegrał z Orlen Wisłą ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS złożył protest do Komisarza Ligi

Po przegranym meczu z Wybrzeżem Gdańsk zarząd kwidzyńskiego klubu złożył protest ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS przed trudnym starciem z Nafciarzami

Kolejnym rywalem MMTS Kwidzyn w ligowych bojach będzie Orlen Wisła Płock. Przełożony ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie ponownie przegrywają po rzutach karnych

MMTS Kwidzyn przegrał ligowe starcie z Wybrzeżem Gdańsk. W regulaminowym czasie padł ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube