kwidzyn

Dodano: 7.03.16

Rombel: Bartek ruszył nas do ataku

-Myślę, że starszym kibicom, którzy dłużej chodzą na mecze, mogły przypomnieć się spotkania sprzed 7-8 laty, gdy walczyliśmy o medale Mistrzostw Polski, a nasz zespół znany był właśnie z charakteru i niezłomności w walce – stwierdził Patryk Rombel po zwycięstwie nad Azotami Puławy. Szkoleniowiec MMTS Kwidzyn podsumowuje to spotkanie oraz mówi o tym co może wydarzyć się w ostatniej kolejce rundy zasadniczej PGNiG Superligi Mężczyzn.

-Jak można podsumować naszą grę w tym spotkaniu? Wydaje się, że w końcu lepiej funkcjonowała nasza gra w ataku oraz obronie.

-Nie mogę powiedzieć, że w obronie było aż tak dobrze. Gramy niestety za delikatnie. Może z boku wydaje się, że jest inaczej, bo przecież dostajemy sporo kar dwuminutowych. Prawda jest jednak taka, że w momencie gdy jest dobre dojście, gdzieś tam się zderzamy na 9-10 metrze, brakuje właśnie tego, żeby przerwać akcje. W meczu z Azotami strasznie karcił nas Prce, który oddawał rzuty wydawać by się mogło z nikąd. Niby było wszystko dobrze, obrońca doszedł do atakującego zawodnika i wydawać by się mogło, że jest już po wszystkim. Mimo to w jakiś sposób padała jednak bramka. W obronie musimy więc jeszcze na pewno poprawić kilka rzeczy. Cieszy natomiast, że w ataku gramy dość konsekwentnie. Znajdujemy sytuacje i każdy z zawodników ma jakiś tam swój wkład w zwycięstwo. Największe pochwały należą się jednak za charakter, bo przegrywaliśmy prawie cały mecz. W obronie nie było najlepiej, ale przez cały mecz walczyliśmy o zwycięstwo. Natomiast samą końcówkę meczu można już dawać za przykład. Myślę też, że starszym kibicom, którzy dłużej chodzą na mecze, mogły przypomnieć się spotkania sprzed 7-8 laty, gdy walczyliśmy o medale Mistrzostw Polski, a nasz zespół znany był właśnie z tego charakteru, z tej niezłomności w walce.

-Co było zatem kluczem do pokonania Puław w tak trudnym meczu?

-Kluczem na pewno było to co w bramce zrobił Bartek. Ruszył nas do ataku, do gry z większym poświęceniem w obronie. To był taki punkt zwrotny, od którego zaczęła się nasza gra w obronie, przez co wyprowadziliśmy też parę skutecznych kontr. Dzięki temu nagle z -4 zrobiło się +2 i powoli zaczynaliśmy kontrolować to spotkanie.

-Zwycięstwo nad Azotami wprowadziło też pewną niepewność w wydawało się uporządkowanej już tabeli. Dzięki naszej wygranej sprawa miejsc IV-VI nadal pozostaje otwarta.

-To prawda. Mamy teoretycznie łatwiejszy mecz ze Śląskiem, chociaż rok temu MMTS też jechał do Wrocławia po pewne 2 punkty, a pamiętamy jak to się skończyło. Jedziemy tam wygrać, zagrać dobry mecz, powtórzyć to co zagraliśmy w meczu z Azotami. Legionowo i Głogów grają natomiast dwa trudne mecze na wyjazdach. KPR gra z Puławami, a Chrobry z Lubinem. Myślę, ze trener Ryszard Skutnik po przegranej w Kwidzynie będzie musiał nastawić swoich graczy mocniej i Puławy tego ostatniego meczu nie będą mogły już odpuścić. Wiedziałem o tym, że zwycięstwo nad Azotami będzie dla nas podwójnie ważne. Raz, że są to punkty, a dwa, że nasza wygrana spowoduje to, iż Puławy to ostatniego meczu będą musiały podejść maksymalnie zmobilizowane. Wiadomo nikt nie lubi przegrywać dwa razy pod rząd, tym bardziej grając ten drugi mecz u siebie. W drugiej wymienionej parze też trudno wskazać faworyta. Lubin do końca bije się o czołową ósemkę, chcą w końcu wyjść ze strefy spadkowej, w której utknęli od trzech lat. Teraz mają do tego świetną okazję, grając przeciwko rywalom zza miedzy. Gdyby zdobyli 2 punkty dałoby im to miejsce w czołowej ósemce ligi.

My jesteśmy w tej komfortowej sytuacji, że grając z Wrocławiem będziemy już wiedzieli jakie wyniki padły w pozostałych meczach. Gramy bowiem o godz. 20.00, a pozostałe ekipy grają swoje mecze wcześniej. Wiadomo już, że na pewno nie zakończymy rundy zasadniczej niżej niż na VI miejscu. Uważam to za nasz sukces. Założenie przed sezonem było takie, że mieliśmy wejść do ósemki. Głośno o tym mówiliśmy. Wszystko co wyżej będzie już naszym sukcesem. Dlatego trzeba się cieszyć z tego co udało się nam osiągnąć. Chłopaki naprawdę wywalczyli te VI miejsce ciężką pracą, charakterem i wolą walki.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Czerwono-czarni rozbici przez Nafciarzy

O niespodziance nie mogło być mowy. Osłabiony MMTS Kwidzyn przegrał z Orlen Wisłą ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS złożył protest do Komisarza Ligi

Po przegranym meczu z Wybrzeżem Gdańsk zarząd kwidzyńskiego klubu złożył protest ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS przed trudnym starciem z Nafciarzami

Kolejnym rywalem MMTS Kwidzyn w ligowych bojach będzie Orlen Wisła Płock. Przełożony ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie ponownie przegrywają po rzutach karnych

MMTS Kwidzyn przegrał ligowe starcie z Wybrzeżem Gdańsk. W regulaminowym czasie padł ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube