kwidzyn

Dodano: 8.03.16

Vive pewnie ogrywa MMTS – kwidzynianie poza pucharem

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn przegrali pucharowe starcie z Vive Tauron Kielce. Czerwono-czarni walczący na wyjeździe w ramach 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski ulegli obrońcom tytułu 41:24. Katami kwidzyńskiej ekipy okazali się Manuel Strlek – 8 bramek i Tobias Reichmann – 7 bramek.

Mecz w Kielcach rozpoczął się od bramki Michał Potocznego i udanej interwencji Pawła Kiepulskiego. Chwilę później kielczanie znaleźli jednak drogę do bramki po dwóch rzutach Tobiasa Reichmanna – 2:1. W efekcie już w 3 minucie goście objęli prowadzenie w tym meczu, którego nie oddali już do końca spotkania. Co więcej po trafieniu Potocznego MMTS miał ogromne problemy ze zdobywaniem bramek. Impas gości przełamał dopiero Tomasz Klinger, który w 9 minucie zmniejszył straty do stanu 7:2.

W 11 minucie gry Kiepulski obronił natomiast rzut karny wykonywany przez Reichmanna, a chwilę później kolejną bramkę dla Kwidzyna zdobył Potoczny. Cztery minuty później po trafieniach Nogowskiego i Klingera strata do Kielc zmniejszyła więc się do trzech bramek – 9:6. Niestety ton wydarzeniom na boisku nadal nadawali gospodarze. Wypracowana przewaga 4-5 bramek utrzymywała się już do końca pierwszej części spotkania. Tuż przed końcem, po kontrach Strleka i Cupicia, kielczanie odskoczyli jednak kwidzynianom na 7 bramek – 19:12.

Po przerwie dystans między zespołami utrzymywał się do 34 minuty i stanu 22:15. Od tego momenty punktowali już wyłącznie gospodarze, którzy w ciągu 7 minut rzucili osiem kolejnych bramek. W efekcie po 42 minutach gry prowadzili już 30:15. Kwidzynianie momentami próbowali jednak nawiązać walkę z utytułowanym rywalem. Dwie minuty później bramkę dla MMTS zdobył Nogowski, a w 46 minucie po trafieniu Nawrockiego kwidzynianie tracili do rywali 13 bramek – 31:18. W rewanżu kielczanie ponownie zdobyli serię pięciu bramek z rzędu i na 10 minut przed końcem prowadzili we własnej hali 36:18. Ostatnie minuty to już w miarę wyrównana gra obu zespołów, a za zdobywanie bramek w kwidzyńskim zespole wzięli się młodzi zawodnicy MMTS. W efekcie bramki zdobywali: Kamil Nawrocki, Arkadiusz Ossowski oraz Kalian Janikowski, a sam mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 41:24 i awansem Kielc do kolejnej fazy rozgrywek pucharowych.

Vive Tauron Kielce - MMTS Kwidzyn 41:24 (19:13)

Vive: Szmal, Sego - Buntić 1, Jurecki 4, Jachlewski 3, Zorman, Lijewski 5, Strlek 8, Cupić 3, Aguinagalde 1, Chrapkowski 3, Reichmann 7, Kus 2, Jurkiewicz 1, Fąfara 3.

MMTS: Kiepulski, Dudek, Kochański - Janikowski 2, Zadura 1, Mroczkowski 1, Kryszeń 1, Szpera 1, Klinger 3, Szczepański 2, Nogowski 5, Pilitowski, Potoczny 2, Janiszewski 2, Ossowski 2, Nawrocki 2.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

„Dzika karta” dla Gdańska – MMTS przegrywa po ...

Jeszcze minutę przed końcem kibice MMTS wierzyli w cud. Po fantastycznej serii bramek ...

Czytaj więcej

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nadal jesteśmy w grze

Trener MMTS Kwidzyn podsumowuje wyjazdową przegraną kwidzynian z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube