kwidzyn

Dodano: 12.03.16

Czerwono-czarni wygrywają we Wrocławiu – MMTS na IV miejscu w lidze

Szczypiorniści MMTS nie zawiedli i w ostatniej kolejce rundy zasadniczej pewnie pokonali zespół Śląska Wrocław 16:33. Kwidzyński zespół do zwycięstwa poprowadzili tym razem Tomasz Klinger – 7 bramek i Przemysław Zadura – 6 bramek. Wyjazdowe zwycięstwo podopiecznych trenera Patryka Rombla oraz porażki ekip z Legionowa i Głogowa sprawiły również, że MMTS zakończył rundę zasadniczą na IV miejscu.

Początek meczu nie napawał optymizmem. Choć kwidzynianie przeważali na boisku, to zdobywanie bramek szło im niezwykle opornie. W obronie natomiast stanowili ścianę nie do przebycia i to głównie dzięki temu po 10 minutach prowadzili z gospodarzami 1:3. Dwubramkowa przewaga czerwono-czarnych utrzymała się do 15 minuty i stanu 4:6. Wówczas to rozpoczął się koncert kwidzyńskiego zespołu. Gospodarze bezsilnie próbowali nawiązać walkę z czerwono-czarnymi, którzy z każdą minutą powiększali swoją przewagę. Wystarczy powiedzieć, że do końca pierwszej połowy Śląsk zdobył tylko 2 bramki, podczas gdy kwidzynianie trafili aż ośmiokrotnie. W efekcie na przerwę zespoły schodziły przy wysokim prowadzeniu podopiecznych trenera Patryka Rombla.

Po przerwie gra rozpoczęła się od trafień Przemysława Zadury i Michała Potocznego, którzy podwyższyli przewagę MMTS do 10 bramek - 6:16. Wówczas jednak wrocławianie przełamali swój impas i dzięki skuteczności Rafała Krupy przez pewien czas prowadzili w miarę wyrównany pojedynek. Trwało to jednak tylko do 39 minuty i stanu 10:19. Kwidzynianie bowiem ponownie sparaliżowali poczynania rywali i stopniowo powiększali swoją przewagę. Dzięki skuteczności Tomasza Klingera, Bartosza Janiszewskiego, Michała Potocznego i Przemysława Zadury, w 49 minucie MMTS prowadził już 11:26! Niemoc strzelecką gospodarzy próbował jeszcze ratować Łukasz Białaszek, ale na niewiele się to zdało. Ostatecznie MMTS zgodnie z przewidywaniami wygrał we Wrocławiu i tym samym wskoczył na IV miejsce w ligowej tabeli.


Śląsk Wrocław - MMTS Kwidzyn 16:33 (6:14)

sędziowie: Pelc - Pretzlaf (Rzeszów)

Śląsk: Prus - Koprowski 2, Łucak 5, Białaszek 2, Witkowski, Andreou 1, Królikowski, Kuczyński 1, Piłat, Krupa 5.

Kary: 4 minuty (Witkowski, Białaszek)

MMTS: Dudek, Kiepulski - Genda, Zadura 6, Mroczkowski, Kryszeń 2, Peret 1, Szpera, Klinger 7, Szczepański 4, Rosiak, Nogowski 1, Pilitowski 2, Seroka 4, Potoczny 3, Janiszewski 3.

Kary: 4 minuty (Rosiak, Zadura).

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Strząbała nowym trenerem MMTS

Tomasz Strząbała został nowym szkoleniowcem MMTS Kwidzyn. Choć zainteresowanie pracą ...

Czytaj więcej

Aktualności

„Dzika karta” dla Gdańska – MMTS przegrywa po ...

Jeszcze minutę przed końcem kibice MMTS wierzyli w cud. Po fantastycznej serii bramek ...

Czytaj więcej

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube