kwidzyn

Dodano: 23.03.16

Play-off: MMTS zagra o medale! Kwidzynianie wygrywają z KPR 9 bramkami!

Po meczu zawodnikom i trenerom MMTS towarzyszyła olbrzymia radość i niedowierzanie. Po zaciętej walce kwidzynianie pokonali bowiem KPR RC Legionowo 26:17 i awansowali do półfinału Mistrzostw Polski. Czerwono-czarni z nawiązką odrobili czterobramkową stratę z Legionowa i, co wydaje się nieprawdopodobnie, powalczą w tym sezonie o medale. Kluczem do zwycięstwa okazała się niesamowicie konsekwentna gra w defensywie całego zespołu oraz skuteczna gra Bartosza Dudka.

Już sam początek meczu był niezwykle obiecujący. Po skutecznych interwencjach Bartosza Dudka i rzutach Tomasza Klingera i Mateusza Seroki gospodarze prowadzili 3:1. I choć w kolejnych minutach gra stała się bardziej wyrównana, to nadal utrzymywała się dwubramkowa przewaga Kwidzyna. Sytuacja zmieniała się w 20 minucie gry, kiedy to po trafieniach Michała Pereta i Adriana Nogowskiego kwidzynianie odskoczyli rywalom na 4 bramki – 8:4. Straty z Legionowa zostały zatem wyrównane, jednak chcąc myśleć o awansie kwidzynianie musieli wygrać znacznie wyżej. Niestety KPR również wiedział na czym stoi, więc gracze Legionowa starali się jak najszybciej zmniejszyć straty do gospodarzy. Na 2 minuty przed końcem pierwszej połowy, po trafieniach Michała Prątnickiego i Adama Twardo legniczanie tracili już do czerwono-czarnych zaledwie 2 bramki – 10:8. Wynik ten poprawił jednak Mateusz Seroka, który skutecznym rzutem karnym podwyższył prowadzenie MMTS na 11:8.

IMG_3219

Po przerwie trafienie Marka Szpery oraz udane interwencje Bartosza Dudka pozwoliły kwidzynianom na powrót do czterobrakmowej przewagi – 12:8. Co prawda goście bronili się rzutami Kamila Cioka czy Damiana Sulińskiego, jednak to kwidzynianie nadawali ton wydarzeniom na boisku. Momentem potwierdzającym dominację czerwono-czarnych okazał się rzut karny wykonywany w 40 minucie przez Adriana Nogowskiego. Kwidzyński skrzydłowy trafił w poprzeczkę, jednak od razu przejął odbitą piłkę i skutecznym rzutem pokonał Tomislava Stojkovicia14:10. Chwilę później bramkarza KPR pokonał także Mateusz Seroka i MMTS po raz pierwszy przekroczył magiczną barierę 4 bramek – 15:10. Co prawda w tej samej minucie po akcji gości trafił Kamil Ciok, jednak w kolejnych minutach rzucali już wyłącznie kwidzynianie. Najpierw z rzutu karnego nie pomylił się Mateusz Seroka, po czym trafiali kolejno: Marek Szpera, Adrian Nogowski oraz ponownie Mateusz Seroka. W efekcie po 46 minutach MMTS prowadził z rywalami aż 19:11.

Po takiej serii trener Robert Lis poprosił o czas dla swojego zespołu. Po wznowieniu gry trafił Witalij Titow, jednak miejscowi odpowiedzieli rzutami Adriana Nogwoskiego (rzut karny) i Michała Pereta21:12. Gdy do bramki MMST trafił również Adam Twardo, czerwono-czarni odpowiedzieli natomiast rzutami Adriana Nogowskiego i Macieja Pilitowskiego. W efekcie, na 8 minut przed zakończeniem meczu, MMTS prowadził z rywalami różnicą aż 10 bramek – 23:13! Wygrana gospodarzy w tym meczu była zatem pewna. Ważne było jednak, aby nie pozwolić rywalom na niebezpieczne zbliżanie się do granicy 4 bramek. W zespole Legionowa próbował jeszcze szarpać najskuteczniejszy zawodnik PGNiG Superligi Mężczyzn w tym sezonie: Witalij Titow, jednak czerwono-czarni konsekwentnie prowadzili swoją grę do końca. Wynik ustalił ostatecznie, niemiłosiernie obijany w tym spotkaniu, Marek Szpera, a kwidzynianie rozpoczęli swój taniec radości za awansu do półfinału Mistrzostw Polski.

IMG_3260

MMTS Kwidzyn – KPR RC Legionowo 26:17 (11:8)

sędziowie: Jakub Jerlecki – Maciej Łabuń (Szczecin)

MMTS: Dudek – Zadura, Mroczkowski 1, Peret 4, Szpera 5, Klinger 3, Szczepański, Rosiak, Nogowski 6, Pilitowski 2, Seroka 5, Janiszewski.

Kary: 8 minut (Nogowski x 2, Zadura, Rosiak)

KPR: Stojković – Bożek, Prątnicki 3, Mochocki 1, Suliński 1, Kowalik, Titow 6, Brinovec, Gawęcki 2, Twardo 2, Ciok 2.

Kary: 14 minut (Mochocki x 2, Kowalik x 2, Brinovec x 2, Bożek)

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Strząbała nowym trenerem MMTS

Tomasz Strząbała został nowym szkoleniowcem MMTS Kwidzyn. Choć zainteresowanie pracą ...

Czytaj więcej

Aktualności

„Dzika karta” dla Gdańska – MMTS przegrywa po ...

Jeszcze minutę przed końcem kibice MMTS wierzyli w cud. Po fantastycznej serii bramek ...

Czytaj więcej

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube