kwidzyn

Dodano: 15.04.16

Play-off: MMTS przegrywa pierwszy półfinał w Kielcach

Po zaciętej walce gracze MMTS Kwidzyn ulegli aktualnym mistrzom Polski 38:25. W rywalizacji półfinałowej kielczanie prowadzą zatem 1:0. Okazja do rewanżu będzie już jutro (sobota - 16 kwietnia), a zespoły wybiegną na parkiet Hali Legionów o godz. 17.30. Przypomnijmy, że rywalizacja w tej fazie rozgrywek odbywa się do trzech zwycięstw.

Gra podopiecznych trenera Patryka Rombla w pierwszej połowie tego meczu mogła się podobać. Kwidzynianie grali bowiem bramka za bramkę, a wynik remisowy utrzymywał się praktycznie przez całą pierwszą odsłonę. Dopiero w ostatnich 5 minutach gospodarzom udało się odskoczyć czerwono-czarnym na 4 bramki, jednak po trafieniach Tomasza Klingera i Mateusza Seroki, zawodnicy schodzili na przerwę przy stanie 16:14 dla Vive.

Po przewie gra rozpoczęła się od trafień Karola Bieleckiego i Julena Aguinagalde, na które dwukrotnie odpowiedział Adrian Nogowski. W efekcie nadal utrzymywała się dwubramkowa różnica wypracowana w pierwszych 30 minutach meczu. Niestety na kolejne dwa trafienia gospodarzy (Cupić i Buntić) kwidzynianie odpowiedzieli już tylko jednym trefieniem (Zadura) - 20:17 i sytuacja zaczynała robić się coraz trudniejsza. Niestety już minutę później, przy stanie 21:18, kielczanie rozpoczęli swój marsz po zwycięstwo. Cztery bramki zdobyte pod rząd pozwoliły gospodarzom na objęcie pewnego prowadzenia - 25:18. Na domiar złego, w miarę upływu czasu, coraz trudniejsze okazywało się sforsowanie obrony Kielc. W efekcie już w 51 minucie kwidzynianie przegrywali w Kielcach różnicą 11 bramek - 33:22. W ostatnich minutach gospodarze jeszcze bardziej poprawili wynik i mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Kielc 38:25. Rewanż i uzyskanie dobrego wyniku będzie więc bardzo trudnym zadaniem dla kwidzyńskiego zespołu.


Vive Tauron Kielce - MMTS Kwidzyn 38:25 (16:14)

Wynik rywalizacji: 1:0 dla Vive (gra się do trzech zwycięstw)

Vive: Sego - Jurecki 1, Reichmann 8, Chrapkowski, Kus 2, Aguinagalde 4, Bielecki 3, Jachlewski, Strlek 4, Lijewski 2, Buntić 6, Paczkowski 1, Zorman, Cupić 6.

Kary: 8 minut (Kus, Jachlewski, Chrapkowski, Jurecki)

MMTS: Dudek, Kiepulski - Zadura 5, Mroczkowski, Kryszeń 1, Peret 1, Szpera 1, Klinger 1, Szczepański, Rosiak, Nogowski 5, Pilitowski 2, Seroka 7, Potoczny, Janiszewski 1.

Kary: 6 minut (Peret, Rosiak, Janiszewski)

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Czerwono-czarni rozbici przez Nafciarzy

O niespodziance nie mogło być mowy. Osłabiony MMTS Kwidzyn przegrał z Orlen Wisłą ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS złożył protest do Komisarza Ligi

Po przegranym meczu z Wybrzeżem Gdańsk zarząd kwidzyńskiego klubu złożył protest ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS przed trudnym starciem z Nafciarzami

Kolejnym rywalem MMTS Kwidzyn w ligowych bojach będzie Orlen Wisła Płock. Przełożony ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie ponownie przegrywają po rzutach karnych

MMTS Kwidzyn przegrał ligowe starcie z Wybrzeżem Gdańsk. W regulaminowym czasie padł ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube