kwidzyn

Dodano: 16.04.16

Play-off: MMTS przegrywa w Kielcach po raz drugi

Mimo ambitnej postawy podopiecznym trenera Patryka Rombla nie udało się pokonać Vive. W drugim meczu półfinałowym rozgrywanym w kieleckiej Hali Legionów kwidzynianie ulegli rywalom 29:23 i przegrywają rywalizację 0:2. O tym kto zagra w o złoty medal Mistrzostw Polski zadecyduje mecz w Kwidzynie, który odbędzie się 30 kwietnia.

Początek meczu był bardzo obiecujący, bo choć przewagę uzyskali gospodarze to czerwono-czarni nie zamierzali odpuszczać im kroku. W efekcie wynik oscylował wokół remisu, a po trafieniu Tomasza Klignera (12 minuta) wyszedł nawet na prowadzenie - 7:8. Niestety chwilę później, przy stanie 8:9, kielczanie skutecznie zatrzymali marsz MMTS. Podopieczni trenera Tałanta Dujszebajewa rzucili pięć bramek z rzędu i po 18 minutach gry prowadzili 13:9. Szybkie prowadzenie Vive wyraźnie rozbiło kwidzynian, którzy nie potrafili przeciwstawić się obrońcom tytułu mistrzowskiego. Do bramki Vive trafił co prawda Przemysław Rosiak, ale przez kolejne 9 minut było to jedyne trafienie kwidzyńskiego zespołu. Problemów ze skutecznością nie mieli natomiast gracze z Kielc, którzy w 27 minucie prowadzili 18:10. Przy ośmiobramkowej przewadze Vive zakończyła się też pierwsza połowa tego spotkania. Po przerwie aktualni mistrzowie Polski spokojnie kontrolowali przebieg spotkania, aby zwyciężyć ostatecznie 28:23.

Drugie zwycięstwo w Kielcach pozwoliło podopiecznym trenera Dujszebajewa ze spokojem czekać na trzecie spotkanie, które 30 kwietnia odbędzie się w Kwidzynie. Dla graczy MMTS długa przerwa pomiędzy spotkaniami półfinałowymi będzie natomiast okazją do poprawy błędów i jeszcze lepszego przygotowania się do kolejnej konfrontacji.

Vive Tauron Kielce - MMTS Kwidzyn 29:23 (20:12)

stan rywalizacji: 2:0 dla Kielc (gra się do trzech zwycięstw)

Vive: Szmal, Sego - Jurecki 2, Reichmann 4, Chrapkowski, Kus, Aguinagalde 1, Bielecki 4, Jachlewski 2, Strlek 4, Lijewski 1, Buntić 1, Paczkowski 2, Zorman 2, Cupić 6.

MMTS: Dudek, Kiepulski - Zadura 2, Mroczkowski 1, Kryszeń 1, Peret, Szpera, Klinger 5, Szczepański, Rosiak 1, Nogowski 4, Pilitowski 2, Seroka 2, Potoczny 3, Janiszewski 2.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Czerwono-czarni rozbici przez Nafciarzy

O niespodziance nie mogło być mowy. Osłabiony MMTS Kwidzyn przegrał z Orlen Wisłą ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS złożył protest do Komisarza Ligi

Po przegranym meczu z Wybrzeżem Gdańsk zarząd kwidzyńskiego klubu złożył protest ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS przed trudnym starciem z Nafciarzami

Kolejnym rywalem MMTS Kwidzyn w ligowych bojach będzie Orlen Wisła Płock. Przełożony ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie ponownie przegrywają po rzutach karnych

MMTS Kwidzyn przegrał ligowe starcie z Wybrzeżem Gdańsk. W regulaminowym czasie padł ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube