kwidzyn

Dodano: 6.05.16

MMTS walczy o brąz – trzeba znaleźć sposób na Azoty

Już w najbliższą sobotę MMTS rozpocznie walkę o brązowy medal Mistrzostw Polski. Rywalem kwidzyńskiego zespołu będą Azoty Puławy, zdobywca III miejsca z ubiegłego sezonu. Pierwsze dwa spotkania rywalizacji odbędą się w Puławach, w sobotę – 7 maja i niedzielę – 8 maja. Mecze rozpoczną się o godz. 18.00, a poprowadzą je sędziowie: Sebastian Peltz – Jakub Precla z Rzeszowa.

Azoty Puławy to aktualny brązowy medalista Mistrzostw Polski, który w ubiegłorocznej rywalizacji o ten krążek ograł graczy Pogoni Szczecin. W tym roku puławianie liczą na powtórzenie tego osiągnięcia, choć o ponownym zdobyciu brązowego medalu myślą również czerwono-czarni.

W pierwszej rundzie obecnego sezonu Azoty pokonały podopiecznych trenera Patryka Rombla w Puławach, wygrywając 32:27 (17:12). Co prawda niezwykle skuteczny w barwach kwidzynian był Adrian Nogowski – 7 bramek, to w drużynie gospodarzy skuteczni byli: Przemysław Krajewski – 8 bramek, Piotr Masłowski – 5 bramek, Jan Sobol – 5 bramek. W rundzie rewanżowej wygrali czerwono-czarni, którzy przed własną publicznością pokonali puławian 32:29 (16:18). Znakomicie w bramce prezentował się Bartosz Dudek, który również w Puławach rozegrał niezłe spotkanie. Najskuteczniejszymi graczami MMTS byli natomiast Mateusz Seroka – 8 bramek oraz Adrian Nogowski i Bartosz Janiszewski – po 5 bramek. W zespole prowadzonym przez trenera Ryszarda Skutnika klasą dla siebie był natomiast Nikola Prce – 8 bramek.

Jak będzie tym razem okaże się już w najbliższy weekend. Warto w tym miejscu przypomnieć, że zespoły te zmierzyły się w rywalizacji o brąz w sezonie 2012/2013. Wówczas również dwa pierwsze mecze rozgrywały się w Puławach. Pierwszą konfrontację wygrał Kwidzyn – 25:29, a dzień później triumfowali gospodarze 30:29. Tydzień później już w Kwidzynie wygrali puławianie – 27:36, a dzień później triumfowali gospodarze 36:28. Ostatni, decydujący mecz o medalu, rozgrywany w Puławach, wygrali gracze MMTS 28:29. Zwycięską bramkę rzucił wówczas Michał Adamuszek.

Warto dodać, że tamtą rywalizację pamiętają: Rafał Przybylski, Piotr Masłowski, Paweł Grzelak, Przemysław Krajewski oraz Jan Obol. W kwidzyńskim zespole w tym meczu walczyli natomiast: Tomasz Klinger, Maciej Mroczkowski, Michal Peret, Adrian Nogowski, Mateusz Seroka oraz trener Patryk Rombel, który wówczas walczył w zespole MMTS. Łącznikiem pomiędzy zespołami z Kwidzyna i Puław jest natomiast Robert Orzechowski, który wówczas bronił barw Kwidzyna, a dziś gra w zespole Azotów.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

„Dzika karta” dla Gdańska – MMTS przegrywa po ...

Jeszcze minutę przed końcem kibice MMTS wierzyli w cud. Po fantastycznej serii bramek ...

Czytaj więcej

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nadal jesteśmy w grze

Trener MMTS Kwidzyn podsumowuje wyjazdową przegraną kwidzynian z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube