kwidzyn

Dodano: 14.05.16

Rombel: Puławy nie wybaczają żadnego błędu

-Nie zakładam, że my ten mecz wygramy. Chciałbym po prostu, żebyśmy zagrali konsekwentnie – mówi trener Patryk Rombel przed niedzielnym spotkaniem MMTS – Azoty, który może przynieść rozstrzygniecie w walce o brązowy medal mistrzostw Polski. Przypomnijmy, że po trzech spotkaniach 2:1 prowadzą kwidzynianie (gra toczy się do trzech wygranych).

-Znakomita pierwsza połowa w naszym wykonaniu świadczy o tym, że Azoty zostały przez nas doskonale rozpracowane.

-Już przed pierwszym meczem mieliśmy Puławy dobrze rozpracowane. Niestety największym niebezpieczeństwem dla siebie jesteśmy my sami. Tak jest gdy pojawiają się błędy i niekonsekwencja w naszej grze. Za przykład daję zawsze zawodnikom fragmenty gry w których grali konsekwentnie, w których gramy to co trenowaliśmy w obronie, w ataku, w kontrze. To są fragmenty, które tak jak dzisiaj w pierwszej połowie, kończą się naszą przewagą. Puławy to świetny zespół i oni nie wybaczą żadnego błędu. Jak tylko zaczyna się gdzieś chaos, a taki pojawił się w drugiej połowie, to niestety wykonawców mają świetnych i wynik zmienia się diametralnie. Dlatego my potrzebujemy jutro 60 minut konsekwentnej gry, z zimną krwią, przy dużym zaangażowaniu. Wtedy jest nadzieja. Nie zakładam, że my ten mecz wygramy. Chciałbym po prostu, żebyśmy zagrali konsekwentnie.

-Obawialiśmy się początku drugiej połowy i przestoju w grze, ten pojawił się niestety trochę później.

-Zdajemy sobie sprawę gdzie tkwią nasze słabe strony. Ukazały się dobitnie już na początku drugiej połowy pierwszego spotkania rozgrywanego w Puławach. Powiedzieliśmy więc sobie, że początek drugiej połowy musimy tym razem zagrać na chłodno. I rzeczywiście, początek był dobry, jednak błędy pojawiły się później. Zabrakło konsekwencji. Puławy troszkę zmieniły obronę, jednak nie był to powód do tego, żeby grać coś innego niż graliśmy do tej pory. W efekcie więc sami sprokurowaliśmy nerwową końcówkę, sami zrobiliśmy sobie krzywdę. Chwała jednak nam, że grając w ten sposób udało nam się wygrać to spotkanie.

-Jak trener ocenia sytuacje z ostatniej minuty, gdzie tuż przed zakończeniem spotkania na parkiet poleciały serpentyny? Sędziowie przerwali wówczas grę i przyznali rzut karny dla gości.

-Trzeba zrozumieć kibiców. Ja też czasami się denerwuję, tracę głowę i zdaję sobie sprawę z błędów jakie popełniam. Tym bardziej kibice, którzy przeżywają to jeszcze bardziej. Nie mam pretensji, bo w zasadzie było to już po meczu. Gorzej jakby zwycięstwo było zagrożone. Mam jednak nadzieję, że tak samo jak my wyciągamy wnioski, to kibice zrobią to samo. Niemniej chciałem im bardzo podziękować, bo atmosfera na trybunach była niesamowita, a nasz klub kibica znakomicie to wszystko poprowadził.

-Zwycięstwo MMTS w niedzielnym spotkaniu może sprawić, że kwidzynianie ponownie zdobędą medale mistrzostw Polski. Puławianie zrobią więc wszystko, aby przedłużyć swoje szanse w walce o brąz.

-Puławy to niezwykle mocny i doświadczony zespół. Po pierwsze są to aktualni brązowi medaliści mistrzostw Polski. Po drugie wystarczy sprawdzić nazwiska grających tam zawodników. Nie ma wśród nich przypadkowych osób, ludzi bez doświadczenia czy ogrania. Są natomiast medaliści mistrzostw świata, medaliści z innych lig, zawodnicy ograni w europejskich pucharach. Są to naprawdę świetni, klasowi zawodnicy, którym przeciwstawić możemy wyłącznie bardzo dobrze zgrany zespół.

-Mając na uwadze wagę niedzielnego spotkania zagramy zatem inaczej niż w sobotę?

-Nie, zagramy tak samo. Będziemy starali się zgrać tak samo jak w pierwszej połowie, tyko przez pełne 60 minut.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Kwidzynianie ponownie przegrywają po rzutach karnych

MMTS Kwidzyn przegrał ligowe starcie z Wybrzeżem Gdańsk. W regulaminowym czasie padł ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS walczy o punkty w Gdańsku

W meczu 27 Serii PGNiG Superligi Mężczyzn kwidzyński MMTS zmierzy się z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

Aktualności

Juniorzy MTS I Kwidzyn w finale mistrzostw Polski!

Zawodnicy MTS I Kwidzyn zagrają w finale mistrzostw Polski juniorów! W ...

Czytaj więcej

Aktualności

Piotrkowianin urywa punkty w Kwidzynie

Po zaciętym i wyrównanym spotkaniu MMTS Kwidzyn przegrał ligowe starcie z ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube