kwidzyn

Dodano: 16.02.13

Wszystko zgodnie z planem - MMTS wygrywa z Zagłębiem

Mimo kontuzji Roberta Orzechowskiego, Tomasza Klingera i Przemysława Rosiaka, kwidzynianie po dobrej grze pokonali Zagłębie Lubin 36:31. MMTS górował nad rywalem szczególnie w pierwszej połowie kiedy to gospodarze pokazali szczelną obronę oraz skutecznie atakowali bramkę Adama Malchera. Klasą sam dla siebie był natomiast Sebastian Suchowicz, który zagrał rewelacyjne zawody i walnie przyczynił się do zwycięstwa kwidzyńskiego zespołu. Bardzo dobre zawody rozegrali także Michał Adamuszek i Kamil Sadowski, którzy rzucili rywalom po 7 bramek.

Kwidzynianie rozpoczęli mecz bardzo skoncentrowani, co bardzo szybko przełożyło się na efekt bramkowy. Po 5 minutach gry gospodarze prowadzili bowiem 4:0! Pięć minut później rywale zdołali zmniejszyć straty do dwóch bramek – 6:4, jednak gospodarze nadal nadawali ton wydarzeniom na boisku. Po efektownej serii czterech bramek Michała Adamuszka kwidzynianie prowadzili w 20 minucie meczu 12:5. Odpowiedzią Zagłębia była bramka zdobyta przez Michała Bartczaka, jednak po niej do bramki Lubina trafili Maciej Mroczkowski i Antonii Łangowski, co pozwoliło czerwono-czarnym na powiększenie przewagi do 9 bramek – 15:6.

Trzeba w tym momencie dodać, że do powiększającej się przewagi gospodarzy walnie przyczynił się Sebastian Suchowicz, który raz za razem niweczył kolejne próby ataków zespołu gości. Do skutecznej gry kwidzyńskiego bramkarza próbowali dostosować się również gracze z pola. W 26 minucie meczu MMTS po bramce Kamila Sadowskiego wyszedł na 11-bramkowe prowadzenie w tym spotkaniu – 18:7! Wydawało się, że po takim ciosie rywale się już nie podniosą. Rozluźnieni kwidzynianie pozwolili jednak rywalom na odrobienie strat w końcówce tego spotkania. Na szczęście dla gospodarzy dwie bramki zdobyte przez Adamuszka pozwoliły zakończyć pierwszą połowę meczu przy ośmiobramkowej przewadze kwidzyńskiego zespołu – 20:12.

Przy tak świetnej grze w ataku i obronie, druga odsłona meczu wydawała się formalnością. Kwidzynianie jednak spuścili z tonu, a mecz stał się bardziej wyrównany. W 37 minucie po rzucie Mroczkowskiego gospodarze nadal prowadzili z przewagą 9 bramek – 25:16. Od tego momentu lubinianie zaczęli jednak mozolne odrabianie strat wykorzystując każdy błąd kwidzyńskiego zespołu. Duża liczba strat w kwidzyńskim zespole spowodowała, że goście skrupulatnie odrabiali kolejne bramki. W efekcie, po 43 minutach gry i bramkach Macieja Szymyślika goście tracili do Kwidzyna już tylko 4 bramki – 27:23.

Podopieczni trenera Krzysztofa Kotwickiego w porę zdołali jednak opanować sytuację na boisku i gra ponownie stała się wyrównana. W efekcie różnica 4-5 bramek utrzymała się aż do 56 minuty spotkania i wyniku 33:28. Wówczas stojącego w kwidzyńskiej bramce Krzysztofa Szczecinę pokonali Wojciech Gumiński i Tomasz Kozłowski, niwelując straty do zaledwie dwóch trafień – 33:30. Na więcej nie pozwolili już gracze MMTS, a po rzutach Michała Pereta, Mateusza Seroki i Sadowskiego gospodarze powiększyli swoja przewagę do stanu 36:30. Wynik meczu ustalił natomiast Michał Stankiewicz, który zdobył 31 bramkę dla swojego zespołu.


MMTS Kwidzyn - Zagłębie Lubin 36:31 (20:12)

sędziowie: Cezary Figurski - Dariusz Żak (Radom)

MMTS: Suchowicz, Szczecina - Pacześny, Mroczkowski 3, Peret 4, Sadowski 7, Adamuszek 7, Nogowski 3, Seroka 4, Łangowski 3, Daszek 2, Rombel 3.

Kary: 10 minut (Łangowski x 3, Adamuszek, Seroka)

Zagłębie: Malcher, Małecki - Stankiewicz 1, Gumiński 6, Rosiek, Przysiek 6, Przybylski 2, Marciniak, Kozłowski 2, Szymyślik 3, Paluch 3, Bartczak 7, Starzyński 1.

Kary: 12 minut (Paluch x 2, Rosiek, Przybylski, Szymyślik, Starzyński)

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

„Dzika karta” dla Gdańska – MMTS przegrywa po ...

Jeszcze minutę przed końcem kibice MMTS wierzyli w cud. Po fantastycznej serii bramek ...

Czytaj więcej

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nadal jesteśmy w grze

Trener MMTS Kwidzyn podsumowuje wyjazdową przegraną kwidzynian z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube