kwidzyn

Dodano: 13.08.16

Kwidzynianie zdobyli puchar prezesa MMTS

Podopieczni trenera Patryka Rombla zdobyli puchar prezesa MMTS Kwidzyn. W finale kwidzyńskiego turnieju czerwono-czarni pokonali bowiem KPR Legionowo 30:29. Trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy Chrobrego Głogów po zwycięstwie nad Meblami Wójcik Elbląg 25:24.

Finałowe starcie rozpoczęło się od wyraźnej przewagi kwidzyńskiego zespołu, który po 6 minutach gry prowadził już 5:1. Niestety już cztery minuty później z przewagi tej została zaledwie jedna bramka – 6:5 i wydawało się, że graczom z Legionowa uda się doprowadzić do remisu. Dwie bramki Adriana Nogowskiego pozwoliły jednak kwidzynianom ponownie odskoczyć od rywali, utrzymując bezpieczna przewagę do 20 minuty meczu i stanu 11:8. Wówczas do głosu doszli rywale, którzy zdobyli cztery bramki z rzędu i doprowadzili do pierwszej przewagi KPR – 11:12. Końcówkę pierwszej połowy lepiej rozegrali jednak gospodarze i po 30 minutach gry MMTS prowadził w tym spotkanku 15:14.

turniej_14

Po przerwie lepiej do gry weszli gracze z Legionowa, którzy w 35 minucie wyszli na prowadzenie 17:18. Podopieczni trenera Patryka Rombla starali się jednak nie pozwalać rywalom na nic więcej, więc wynik przez jakiś czas oscylował wokół remisu. W 39 minucie kolejny udany fragment gry gości przyniósł cztery zdobyte bramki z rzędu, co pozwoliło KPR wyjść na prowadzenie 20:24. Na szczęście trafienia Keliana Janikowskiego i Adriana Nogowskiego pozwoliły kwidzynianom zmniejszyć straty do 2 bramek – 23:25. Goście jednak nie dawali za wygraną i po udanych akcjach Tomasza Kasprzaka i Pawła Gawęckiego ponownie wyszli na czterobramkowe prowadzenie w tym meczu – 24:28. Końcowe sześć minut to jednak popis gry MMTS. Bramki kolejno rzucali: Mateusz Seroka (2), Michał Potoczny, Adrian Nogowski, Kamil Krieger i Michał Peret, co pozwoliło gospodarzom na wyjście na prowadzenie - 30:28. Ostateczny wynik meczu ustalił Witalij Titow, który w ostatniej minucie pokonał kwidzyńskiego bramkarza. Mimo to zwycięski puchar kwidzyńskiego turnieju powędrował do gospodarzy, a Tomasz Kasprzak odebrał nagrodę za zajęcie II miejsca.

turniej_18

Mecz o I miejsce

MMTS Kwidzyn - KPR Legionowo 30:29 (15:14)

MMTS: Szczecina, Kiepulski, Żurawski - Janikowski 4, Genda 1, Nawrocki 1, Krieger 3, Peret 4, Klinger 1, Szczepański 4, Rosiak 1, Nogowski 5, Pilitowski, Seroka 5, Potoczny 1.

Kary: 2 minuty (Szczepański)

KPR: Krekora, Stojković - Brinovec 1, Kasprzak 8, Łucak 1, Gumiński 3, Gawęcki 4, Titow 4, Kowalik, Prądnicki 4, Suliński 1, Mochocki 3.

Kary: 4 minuty (Kowalik, Mochocki)

turniej_20

Mecz o III miejsce

SPR Chrobry Głogów - Meble Wójcik Elbląg 25:24 (12:13)

Chrobry: Stachera, Kapela - Pawłowski 1, Płócienniczak 3, Świtała 1, Sadowski, Sićko, Gujski 3, Tylutki 3, Sobut, Biegaj 1, Krzysztofik 1, Kubała.

Kary: 8 minut (Krzysztofik x 2, Sadowski, Tylutki)

Meble Wójcik: Ram, Dudek, Fiodor - Maliczewski 1, Dorsz 2, Adamczak Paweł 3, Janiszewski 2, Szopa 3, Nowakowski 4, Adamczak Piotr 3, Malandy 1, Kupiec 2, Żółtak 2, Tórz 1.

Kary: 4 minuty (Adamczak Piotr, Żółtak)

Galeria zdjęć z turnieju

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nadal jesteśmy w grze

Trener MMTS Kwidzyn podsumowuje wyjazdową przegraną kwidzynian z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS przegrywa w Gdańsku 7 bramkami

Pierwsze starcie rywalizacji o „Dziką kartę” czyli miejsce w ćwierćfinale ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube