kwidzyn

Dodano: 20.02.13

Kotwicki: Chcieliśmy się przełamać

Po ligowym zwycięstwie nad Zagłębiem Lubin w 16 kolejce PGNiG Superligi Mężczyzn rozmawiamy z Krzysztofem Kotwickim, trenerem MMTS Kwidzyn.

-Po dwóch porażkach odniesionych we własnej hali w końcu udało nam się zwyciężyć i zdobyć kolejne ligowe punkty.

-To był dla nas bardzo ważny mecz. Czasem tak to w sporcie bywa, że jak się coś zatnie w pracy treningowej, to po prostu nie idzie. Nie układa się zarówno trening jak i rozgrywane mecze. Dlatego myślę, że mecz z Zabrzem był do wygrania i gdybyśmy wówczas zwyciężyli to w zespole panowałaby zupełnie inna atmosfera. Ja byłem spokojny, ale widziałem po chłopakach, że w drużynie jest trochę nerwówki. Niestety po ostatnich meczach wokół nas zrobiła się dość gęsta atmosfera, choć przypomnę, że do tej pory zdobyliśmy 15 punktów i przegraliśmy praktycznie tylko jeden mecz z Zabrzem. Faktycznie nie wyszło nam to spotkanie i w końcówce gdzieś uciekło nam zwycięstwo. W meczu z Kielcami chyba nikt nie spodziewał się natomiast, że zdobędziemy jakieś punkty. Spotkanie z Zagłębiem było więc o tyle istotne, że chcieliśmy się przełamać, choć gdybyśmy przegrali z Lubinem to też nie byłoby żadnej tragedii. Najważniejsze jednak, że udało nam się przełamać, zdobyć punkty i w zespole na pewno będzie panowała teraz zupełnie inna atmosfera. Te 2 punkty były bardzo ważne i choć w meczu było trochę nerwówki, to patrząc realnie dość spokojnie wygraliśmy ten mecz.

-Pierwsza połowa była znakomita w naszym wykonaniu, jednak po przerwie nie graliśmy już tak dobrze. Mieliśmy też wiele strat, które ułatwiły rywalom odrabianie strat.

-W drugiej połowie Zagłębie zmieniło obronę na 4-2 i zmuszało nas to do stosowania innych kombinacji na boisku. Przypomnę, że graliśmy w tym meczu bez trzech ludzi, którzy tak naprawdę decydowali o charakterze tego zespołu. W Lublinie Orzechowski zdobył 9 bramek, a Klinger – 6. Rosiaka nie ma w obronie od dłuższego czasu i to widać w naszej grze. Gdybyśmy mieli Przemka w meczu z Zabrzem to na pewno nie przegralibyśmy tego spotkania. Tym razem zagraliśmy takim a nie innym składem, z młodym Łangowskim na środku obrony i Sadowskim, który wobec braku Orzechowskiego musiał grać bez zmiennika.

-Jest pan zadowolony z gry teoretycznych zmienników w tym meczu?

-Myślę, że przede wszystkim objawił się nam tutaj Sadowski, a wszyscy na niego tak psioczyli. Przyznam, że nieraz sam miałem pewne chwile zwątpienia, bowiem gdy wchodził na boisko na parę minut to jego gra wyglądała różnie. Tym razem wyszedł jednak jako podstawowy zawodnik i rzucił 7 bramek, nie popełniając przy tym większych błędów w obronie.

Słabiej zagrał może Adrian Nogowski, jednak wynika to chyba z tego, że był trochę podziębiony. Natomiast Daszek, który rzutowo na początku nie wyszedł za dobrze w mecz, znakomicie zagrał na rozegraniu. Pokazał, że wcale nie trzeba mieć 2 metrów wzrostu, aby objechać przeciwnika w lewo, w prawo i zdobyć ważne bramki dla swego zespołu.

Dla mnie numerem 1 tego spotkania był jednak Sebastian Suchowicz, który już na początku gry ustawić cały mecz. Po to jednak jest w tym zespole i po to pracujemy razem od tylu lat, aby w takich sytuacjach potrafił się odnaleźć i pociągnąć za sobą cały zespół. Cieszę się także z powrotu Szczeciny, który dał dobrą zmianę Suchowiczowi i odbił parę ważnych piłek.

Myślę, że w tym meczu dała o sobie znać nasza zespołowość. Nie możemy grać gwiazdami tylko całym zespołem. Gdy tak gramy to odnosimy zwycięstwa.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Strząbała nowym trenerem MMTS

Tomasz Strząbała został nowym szkoleniowcem MMTS Kwidzyn. Choć zainteresowanie pracą ...

Czytaj więcej

Aktualności

„Dzika karta” dla Gdańska – MMTS przegrywa po ...

Jeszcze minutę przed końcem kibice MMTS wierzyli w cud. Po fantastycznej serii bramek ...

Czytaj więcej

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube