kwidzyn

Dodano: 26.08.16

Szpera zapewnia zwycięstwo MMTS nad Pogonią

XXII Memoriał Ryszarda Matuszaka w Głogowie rozpoczął się od zwycięstwa MMTS Kwidzyn. W pierwszym meczu turniejowym czerwono-czarni pokonali bowiem Pogoń Szczecin wygrywając 30:29 (11:13). W drugim spotkaniu gospodarze czyli Chrobry Głogów pewnie zwyciężyli natomiast czeski zespół HBC Jićin 31:23 (14:10). Zwycięzcy obu spotkań zagrają w sobotę o I miejsce w głogowskim turnieju.

Fot. www.spr-chrobry.glogow.pl

Zdobywanie bramek w tym spotkaniu rozpoczął Mateusz Seroka, a już po 9 minutach gry kwidzynianie prowadzili 2:5. Niestety czerwono-czarni nie cieszyli się prowadzeniem zbyt długo, bo już 3 minuty później rywale doprowadzili do remisu 5:5. Niezrażeni tym faktem gracze MMTS odpowiedzieli tym samym. Dwie bramki Adriana Nogowskiego i jedno trafienie Kamila Kriegera ponownie dało czerwono-czarnym trzybramkową przewagę nad rywalami – 5:8. W 21 minucie po bramkach Wojciecha Jedziniaka i Kiryła Kniaziewa szczecinianie zmniejszyli jednak straty do zaledwie jednej bramki – 8:9. Kwidzynianie próbowali ratować sytuację, jednak po kolejnym trafieniu Pawła Gendy oglądaliśmy totalną dominację zespołu Pogoni. Szczecinianie zdobyli bowiem 5 bramek z rzędu doprowadzając do stanu 13:10. Wynik I połowy ustalił natomiast Adrian Nogowski, który w ostatniej minucie wykorzystał rzut karny – 13:11.

Początek drugiej odsłony był niezwykle obiecujący, bo już 5 minut po przerwie kwidzynianom udało się zmniejszyć straty do rywali do zaledwie jednej bramki – 16:15. Później trafił jednak Mateusz Zaremba, co pozwoliło Pogoni na utrzymanie dwubramkowej przewagi. W 42 minucie wzrosła ona nawet do 3 bramek – 20:17 i stan ten utrzymywał się przez kolejne osiem minut gry. W 50 minucie Tomasz Garbacewicz wyprowadził szczecinian na 4 bramki przewagi – 27:23 i gdy wydawało się, że mecz układać się będzie pod dyktando Pogoni, kwidzynianie znakomicie rozegrali końcówkę tego spotkania. Przez 9 kolejnych minut gracze MMTS rzucili bowiem 6 bramek przy dwóch trafieniach Szczecina, co pozwoliło czerwono-czarnym na doprowadzenie do remisu. Zwycięstwo kwidzyńskiego zespołu zapewniła natomiast bramka Marka Szpery oddana w ostatnich sekundach tego spotkania.


 

Pogoń Szczecin - MMTS Kwidzyn 29:30 (13:11)

Pogoń: Kłodziński, Tatar, Matkowski – Grzegorek 2, Bruna 3, Garbacewicz 3, Karnacewicz, Krupa 5, Jedziniak 2, Zaremba 5, Kniazeu 5, Zydroń 1, Bosy 2, Fedeńczak 1.

Kary: 10 minut (Kniazeu x 3, Krupa, Bosy)

MMTS: Szczecina, Kiepulski – Janikowski, Genda 5, Nawrocki 1, Krieger 2, Peret 1, Szpera 3, Klinger 3, Szczepański 1, Nogowski 7, Pilitowski 1, Seroka 4, Potoczny 2.

Kary: 2 minuty (Peret)


Harmonogram sobotnich (27 sierpnia) spotkań

10.00 - mecz o III miejsce

Pogoń Szczecin - HBC Jićin

12.00 - mecz o I miejsce

Chrobry Głogów - MMTS Kwidzyn

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Kwidzynianie ponownie przegrywają po rzutach karnych

MMTS Kwidzyn przegrał ligowe starcie z Wybrzeżem Gdańsk. W regulaminowym czasie padł ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS walczy o punkty w Gdańsku

W meczu 27 Serii PGNiG Superligi Mężczyzn kwidzyński MMTS zmierzy się z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

Aktualności

Juniorzy MTS I Kwidzyn w finale mistrzostw Polski!

Zawodnicy MTS I Kwidzyn zagrają w finale mistrzostw Polski juniorów! W ...

Czytaj więcej

Aktualności

Piotrkowianin urywa punkty w Kwidzynie

Po zaciętym i wyrównanym spotkaniu MMTS Kwidzyn przegrał ligowe starcie z ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube