kwidzyn

Dodano: 27.08.16

Finałowa porażka MMTS - kwidzynianie z pucharem Fair Play

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn zajęli II miejsce w tegorocznym XXII Memoriale Ryszarda Matuszaka w Głogowie. W finałowym spotkaniu kwidzynianie ulegli bowiem gospodarzom 27:21. Trzecie miejsce w turnieju wywalczyła szczecińska Pogoń, która pokonała HBC Jićin 26:24.

Fot. www.spr-chrobry.glogow.pl

Początek spotkania finałowego był bardzo wyrównany, jednak w miarę upływu kolejnych minut widać było coraz większą przewagę MMTS. Dzięki temu po 10 minutach gry i trafieniach Mateusza Seroki, Michała Pereta oraz Pawła Gendy, kwidzynianie wyszli na prowadzenie 3:6. Trzybramkowa przewaga czerwono-czarnych utrzymywała się do 19 minuty i stanu 5:8. Niestety później na parkiecie dominowali już gospodarze, którzy w trakcie kolejnych 8 minut gry zdobyli pięć bramek przy zaledwie jednym trafieniu Keliana Janikowskiego. Pozwoliło to głogowianom na wyjście na skromne prowadzenie 10:9. Jeszcze w tej samej minucie straty wyrównał jednak Kamil Nawrocki. Przed przerwą trafiali jeszcze Wiktor Kubała (z rzutu karnego) i Michał Potoczny, tak wiec pierwsza odsłona meczu zakończyła się remisem po 11.

Niestety pierwszy kwadrans drugiej połowy to już wyraźna przewaga szczypiornistów Chrobrego. Głogowianie rzucili w tym czasie 10 bramek przy trzech trafieniach MMTS. W efekcie gospodarze uzyskali wysokie prowadzenie – 21:14, którego nie oddali już do końca spotkania. Podopieczni trenera Patryka Rombla próbowali co prawda odrobić straty i w 52 minucie przewaga gospodarzy wynosiła już tylko 4 bramki – 22:18. Niestety w odpowiedzi dwie bramki zdobył Szymon Sićko i sytuacja MMTS robiła się coraz trudniejsza. Mimo starań m.in. Marka Szpery i Michała Pereta kwidzynianie musieli więc uznać wyższość zespołu z Głogowa i zadowolić się drugim miejscem w tegorocznym Memoriale.

Po zakończeniu meczu finałowego odbyło się podsumowanie turnieju oraz wręczenie nagród. Warto dodać, że poza pucharem otrzymanym za II miejsce, kwidzynianie otrzymali również Puchar Fair Play. Wyróżnienie indywidualne otrzymał natomiast Michał Peret, którego uznano najlepszym zawodnikiem turnieju.

Chrobry Głogów - MMTS Kwidzyn 27:21 (11:11)

Chrobry: Stachera, Kapela - Pawłowski, Płócienniczak 2, Świtała 6, Sadowski, Sićko 5, Gujski 1, Tylutki 1, Sobut 2, Biegaj 1, Krzysztofik 4, Kubała 5, Rydz.

Kary: 4 minuty (Płócienniczak, Tylutki)

MMTS: Szczecina, Kiepulski - Janikowski 1, Genda 1, Nawrocki 1, Peret 3, Szpera 4, Klinger, Szczepański 1, Nogowski 1, Pilitowski 2, Seroka 4, Potoczny 3.

Kary: 2 minuty (Klinger)


Klasyfikacja końcowa Memoriału:

1.SPR Chrobry Głogów

2.MMTS Kwidzyn

3.Pogoń Szczecin

4.HBC Jićin

Nagrody indywidualne Memoriału

Najlepszy zawodnik: Michał Peret (MMTS)

Najskuteczniejszy zawodnik: Wiktor Kubała (Chrobry) – 13 bramek

Najlepszy bramkarz: Rafał Stachera (Chrobry)

Najmłodszy zawodnik: Dawid Fedeńczak (Pogoń)

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Strząbała nowym trenerem MMTS

Tomasz Strząbała został nowym szkoleniowcem MMTS Kwidzyn. Choć zainteresowanie pracą ...

Czytaj więcej

Aktualności

„Dzika karta” dla Gdańska – MMTS przegrywa po ...

Jeszcze minutę przed końcem kibice MMTS wierzyli w cud. Po fantastycznej serii bramek ...

Czytaj więcej

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube