kwidzyn

Dodano: 9.09.16

MMTS rozpoczyna nowy sezon od zwycięstwa!

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn pokonali Stal Mielec na inaugurację sezonu 2016/2017 zreformowanej PGNiG Superligi Mężczyzn. Kwidzynianie wygrali w Mielcu 22:28, prowadząc przez większość meczu. Wystarczy dodać, że po wyjściu na prowadzenie w 34 minucie kwidzynianie nie oddali zwycięstwa już do końca tego spotkania.

Początek meczu był dość wyrównany, choć skuteczniejsi okazali się gracze MMTS. Najpierw rzut karny w 4 minucie wykorzystał Mateusz Seroka, po czym minutę później Paweł Kiepulski obronił rzut karny egzekwowany przez Łukasza Janysta. Gdy w 6 minucie gola zdobył Maciej Pilitowski kwidzynianie prowadzili już 0:2 i wydawało się, że MMTS pójdzie za ciosem. Niestety szybko zdobyte bramki przez Piotra Krępę i Michała Chodurę sprawiły, że mecz rozpoczyna się od nowa.

Twarda gra sprawiała, że kwidzynianie kolejne bramki rzucali tylko z rzutów karnych. Najpierw gola zdobył w ten sposób Adrian Nogowski, po czym trafił również Mateusz Seroka, wyprowadzając w ten sposób kwidzynian na prowadzenie 3:4. Gdy chwilę później Paweł Kiepulski obronił strzał Wiktora Kawki, kwidzynianie stanęli przed szansą na podwyższenie powodzenia. Szansę wykorzystał Marek Szpera. Po kolejnej udanej interwencji Pawła Kiepulskiego, Marek Szpera trafił po raz drugi i kwidzynianie prowadzili już w Mielcu 3:6!

Niestety na tym skończyła się dobra passa czerwono-czarnych. W kolejnych minutach to bowiem kwidzynianie obijali bramkarza Stali i przez kolejne 4 minuty nie potrafili zdobyć bramki. Gola zdobywali natomiast gospodarze, a konkretnie Wiktor Kawka i Piotr Krępa. Dzięki ich skuteczności w 17 minucie mielczanie wyszli na skromną, jednobramkową przewagę – 7:6. Dopiero wówczas skutecznym rzutem odpowiedział mu Adrian Nogowski, po czym do 22 minuty gra układała się bramka za bramkę. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkarza MMTS pokonali: Wiktor Kawka i Marcin Basiak i gospodarze wyszli na prowadzenie 11:9. Jeszcze przed przerwą kwidzynianie zdołali jednak wyrównać, a bramkę dającą MMTS remis w ostaniem minucie zdobył Michał Peret.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od trafienia Pawła Gendy, na co gospodarze odpowiedzieli rzutami Piotra Krępy i Pawła Wilka. Od tego momenty przewaga na boisku należała już zdecydowanie do kwidzyńskiego zespołu. Najpierw do remisu doprowadził Adrian Nogowski, po czym Krzysztof Szczecina wybronił rzut karny wykonywany przez Michała Chodurę. Przez kolejne minuty kwidzynianie stopniowo powiększali swoją przewagę. Wystarczy powiedzieć, że przez 14 minut kwidzynianie rzucili 10 bramek przy zaledwie czterech trafieniach Stali. W efekcie po 48 minutach gry czerwono-czarni prowadzili już 18:24! Zmotywowani gospodarze zdołali jeszcze zmniejszyć straty do MMTS na 4 bramki – 21:25, jednak na więcej nie pozwolili czerwono-czarni. Wynik końcowy ustalony został natomiast po dwóch skutecznych rzutach karnych, wykonywanych przez najskuteczniejszych w tym meczu, Adriana Nogowskiego i Mateusza Serokę.


Internetowa relacja portalu www.lajfy.com


SPR Stal Mielec - MMTS Kwidzyn S.A. 22:28 (12:12)

sędziowie: Damian Demczuk – Tomasz Rosik (Lubin)

Stal: Lipka, Barnaś, Łukawski - Wilk 3, Krępa 5, Janyst 1, Wypych 1, Kłoda, Kubisztal, Kyrylenko, Demantev 1, Basiak 2, Kawka 5, Krygowski, Chodara 4, Krupa.

Kary: 8 minut (Kubisztal, Janyst, Kłoda, Wilk)

MMTS: Kiepulski, Szczecina - Genda 3, Nawrocki, Krieger 1, Peret 3, Szpera 3, Klinger, Szczepański, Rosiak, Nogowski 7, Seroka 9, Potoczny, Janikowski, Pilitowski 2.

Kary: 12 minut (Rosiak x 2, Genda, Krieger, Szpera, Nogowski)

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Kwidzynianie ponownie przegrywają po rzutach karnych

MMTS Kwidzyn przegrał ligowe starcie z Wybrzeżem Gdańsk. W regulaminowym czasie padł ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS walczy o punkty w Gdańsku

W meczu 27 Serii PGNiG Superligi Mężczyzn kwidzyński MMTS zmierzy się z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

Aktualności

Juniorzy MTS I Kwidzyn w finale mistrzostw Polski!

Zawodnicy MTS I Kwidzyn zagrają w finale mistrzostw Polski juniorów! W ...

Czytaj więcej

Aktualności

Piotrkowianin urywa punkty w Kwidzynie

Po zaciętym i wyrównanym spotkaniu MMTS Kwidzyn przegrał ligowe starcie z ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube