kwidzyn

Dodano: 14.09.16

Czerwono-czarni pewnie ogrywają Gwardię

Piłkarze MMTS Kwidzyn dość pewnie zwyciężyli zespół Gwardii Opole. Choć początek meczu tego nie zapowiadał, to od 15 minuty gra układała się pod dyktando gospodarzy. Dzięki m.in. znakomitej postawie Krzysztofa Szczeciny w kwidzyńskiej bramce czerwono czarni pokonali rywali różnicą 7 bramek.

-Te pierwsze 15 minut nawet ciężko omawiać, bo trochę nas na tym boisku nie było – stwierdził Patryk Rombel, trener MMTS Kwidzyn.

Po początkowej wyrównanej grze gospodarze dali się bowiem zaskoczyć drużynie z Opola, która po 14 minutach meczu prowadziła 4:8. Trafienia Kamila Kriegera i Adriana Nogowskiego zmniejszyły jednak straty kwidzynian do zaledwie 2 bramek.

-Kluczowym momentem na pewno była sytuacja, w której Antoni Łangowski dostał czerwoną kartkę, a stanowi on o sile naszego zespołu w ataku i obronie – przyznał po meczu Rafał Kuptel, trener Gwardii. - Popełniliśmy też wiele prostych błędów, nie rzuciliśmy chyba czterech kontr i trzech karnych. Gdybyśmy to rzucili to pewnie byłoby inaczej, czulibyśmy się pewniej i moglibyśmy powalczyć o wynik bardziej dla nas korzystny.

Po stracie Łangowskiego gra Opola faktycznie się rozsypała. Gospodarze zaczęli od 4 zdobytych bramek z rzędu, wychodząc na prowadzenie 10:9. Co prawda opolanie jeszcze starali się walczyć, ale tuż przed przerwą prowadzenie MMTS zapewnili Mateusz Seroka i Kamil Krieger. Po przerwie oglądaliśmy już całkowitą dominację czerwono-czarnych, którzy spokojnie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Dobrą partię rozgrywał też Krzysztof Szczecina w kwidzyńskiej bramce. W końcówce trener Rombel dał również pograć zmiennikom, jednak nie wpłynęło to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

MMTS tym samym zainkasował kolejne 2 punkty za pokonanie zespołu z grupy pomarańczowej i w najbliższą sobotę zmierzy się z niepokonanym jak dotąd Górnikiem Zabrze. Gwardia, z porażką i zwycięstwem na koncie, będzie starała się natomiast poprawić swój bilans w Płocku.


MMTS Kwidzyn - Gwardia Opole 27:20 (14:12)

sędziowie: Jakub Jerlecki - Maciej Łabuń (Szczecin)

MMTS: Kiepulski, Szczecina - Genda 4, Nawrocki, Krieger 3, Peret 2, Szpera 1, Klinger 3, Szczepański, Rosiak 1, Nogowski 3, Seroka 6, Ossowski 1, Potoczny 2, Janikowski 1, Pilitowski.

Kary: 8 minut (Peret, Rosiak, Janikowski, Pilitowski)

Gwardia: Malcher, Zembrzycki - Lemaniak, Adamski, Siwak 4, Łangowski, Bąk 5, Zajac, Tarcijonas 1, Mokrzki 2, Jankowski 5, Zadura 2, Morawski 1.

Kary: 6 minut (Bąk x 2, Lemaniak) + czerwona kartka dla Łangowskiego

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nadal jesteśmy w grze

Trener MMTS Kwidzyn podsumowuje wyjazdową przegraną kwidzynian z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS przegrywa w Gdańsku 7 bramkami

Pierwsze starcie rywalizacji o „Dziką kartę” czyli miejsce w ćwierćfinale ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube