kwidzyn

Dodano: 22.02.13

Jak pokonać Miedź po raz kolejny

Siódemka Miedź Legnica to najbliższy rywal MMTS Kwidzyn w meczu 17 kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn. Choć kwidzynianie wydają się faworytem tego spotkania, to w ostatnich dniach w lepszej dyspozycji znajdowali się gospodarze. W ostatnim spotkaniu Miedź niespodziewanie pokonała bowiem Azoty Puławy 21:25.

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu MMTS pokonał legniczan we własnej hali 28:23 (14:11), a do zwycięstwa kwidzynian poprowadził wówczas zdobywca 7 bramek - Michał Peret. W zespole miedziowych najskuteczniejszymi tego dnia byli Adam Skrabania - 6 bramek i Kacper Adamski - 5 bramek.

Aktualnie Siódemka Miedź Legnica zajmuje X miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 9 punktów. To niezbyt dużo, jednak ostatnio legniczanie znajdują się w bardzo dobrej dyspozycji o czym najlepiej świadczą: minimalna porażka z Zagłębiem Lubin - 24:25 czy też zwycięstwa nad Chrobrym Głogów - 23:19 i Azotami Puławy - 21:25. W tym ostatnim meczu Miedź sprawiła wszystkim nie lada niespodziankę wygrywając w hali zespołu sklasyfikowanego na III miejscu w tabeli Superligi. Po 5 bramek rzucili wówczas Aleksander Kokoszka, Michał Prątnicki i Adam Skrabania.

Kwidzynianie przystąpią do tego meczu osłabieni brakiem Przemysława Rosiaka, Tomasza Klingera i Roberta Orzechowskiego. Gospodarze zagrają natomiast w swoim pełnym składzie i nie ukrywają, że liczą na sprawienie kolejnej niespodzianki. Czy mimo osłabień kwidzynianie zdołają ponownie pokonać Miedź przekonamy się już w najbliższą sobotę.

Mecz MSPR Siódemka Miedź Legnica - MMTS Kwidzyn odbędzie się bowiem 23 lutego o godz. 18.00. Spotkanie poprowadzą sędziowie: Andrzej Kierczak - Tomasz Wrona.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Kwidzynianie zdobyli Legionowo - kara dla Nogowskiego

MMTS Kwidzyn zdobył komplet 4 punktów w meczu z KPR Legionowo. Kwidzynianie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Czerwono-czarni walczą w Legionowie

KPR Legionowo to przedostatni rywal MMTS Kwidzyn w sezonie zasadniczym. Starcie tych ...

Czytaj więcej

Aktualności

Szczecina i Ossowski w Kadrze B

Arkadiusz Ossowski oraz Krzysztof Szczecina zostali powołani na zgrupowanie Kadry B. ...

Czytaj więcej

Aktualności

Nogowski oraz Potoczny zagrają z Czechami

Adrian Nogowski oraz Michał Potoczny zostali powołani na zgrupowanie Kadry Narodowej. ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube