kwidzyn

Dodano: 23.09.16

Rosiak: Na razie wszystko układa się po naszej myśli

-To niewygodny zespół, rzucający praktycznie z każdej pozycji – tak o drużynie z Legionowa mówi Przemysław Rosiak, kapitan MMTS Kwidzyn. Przypomnijmy, że zespoły te zmierzą się w kwidzyńskiej hali przy ul. Wiejskiej (sobota, 24 września, godz. 18.30) w ramach IV kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn. Dla kwidzynian będzie to wyjątkowe spotkanie, bowiem po raz pierwszy czerwono-czarni zagrają ze swoim grupowym rywalem. Stawką pojedynku są więc 3 punkty.

-KPR Legionowo to doskonale znany nam zespół, z którym w ubiegłym sezonie toczyliśmy zażarte boje. Mierzyliśmy się z nim także w okresie przygotowawczym. Jak podchodzicie do rywalizacji z tym zespołem?

-Myślę, że jest to po prostu kolejny mecz ligowy. Trzeba wyjść i dać z siebie wszystko, tak jak to robimy od początku sezonu. Wiadomo, że raz to wygląda lepiej, raz gorzej, jednak na pewno nie można nam odmówić, że nie walczymy. Staramy się, aby każdy mecz, nawet taki który nie idzie nam w ataku, był dobrze broniony, żeby wszystko szło w kierunku zdobywania punktów. Na razie wszystko układa się po naszej myśli, zdobywamy punkty. Może styl nie jest jeszcze najlepszy, ale na razie najważniejsze są zdobywane punkty. Teraz czeka nas jednak mecz z gatunku tych trudniejszych, bo za 3 punkty.

-Będzie to nasze pierwsze starcie z rywalem grupowym, a więc stawką tego spotkania będą wspomniane 3 punkty.

-Wiadomo, że mecze za 3 punkty są najważniejsze dla układu tabeli. Już po pierwszych spotkaniach widać też, że Legionowo będzie się biło o czołowe lokaty w naszej grupie. Jest to wyrównany zespół i doświadczeni zawodnicy. W meczu jednak często decyduje dyspozycja dnia, ale tym razem to oni przyjeżdżają do nas. My natomiast na pewno nie możemy gubić punktów we własnej hali, bo później bardzo ciężko będzie to odrobić. Musimy więc zrobić wszystko, żeby zdobyć te 3 punkty.

-Trener Patryk Rombel mówi, że spodziewa się w sobotę twardej walki. Czy to oznacza, że mecz ponownie rozstrzygnie się w obronie?

-Mecz z Zabrzem wygraliśmy właśnie obroną. W ataku nam nie szło, ale wszyscy razem stanęliśmy dobrze w obronie. Legionowo to bardzo niewygodny zespół, rzucający praktycznie z każdej pozycji, nie mający żadnych oporów przed rzucaniem głównie z podłoża. Praktycznie poza Titowem, który rzuca z wyskoku, wszyscy są bardzo niebezpieczni i dobrze grają jeden na jeden. Potrafiliśmy już jednak postawić im ciężkie warunki gry w naszej hali, a KPR miało problem z naszą obrona. Mam nadzieję, że tak będzie i tym razem.

-Wróćmy do wcześniejszych spotkań. Wszystkie, choć zwycięskie, przebiegały według podobnego schematu. Przez pierwsze 10-15 minut oddawaliśmy pole rywalom, a później odrabialiśmy straty. Czy tak wygląda nasz pomysł na grę w nowym sezonie?

-Absolutnie nie może to być naszym schematem. Rozmawialiśmy na ten temat i trochę spróbujemy to zmienić przed tym meczem. Chcemy, żeby to inaczej wyglądało, bo nie zawsze będziemy mogli odrobić straty i wygrać mecz. Uważam, że na razie wychodzi nasze dobre przygotowanie do sezonu. Szczególnie końcówki potrafimy zdecydowanie przechylać na naszą korzyść, choć nie zawsze może tak być. Przede wszystkim nie możemy fundować sobie i kibicom takich nerwów. Dla nas też nie jest to komfortowa sytuacja, gdy musimy bronić, bo różnie to się może ułożyć. Na wyjazdach dochodzi do tego jeszcze presja kibiców gospodarzy i w ogóle jest to mega ciężkie zadanie do wykonania. Dlatego mam nadzieję, że to minie i będziemy wchodzić w mecz porządnie. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony od początku meczu, a nie później gonić wynik.

-Czy fakt, że po raz pierwszy gramy z grupowym rywalem czyli o 3 punkty i po raz pierwszy gramy przed kamerami telewizyjnymi dodaje temu spotkaniu kolorytu?

-Dla mnie nie ma to znaczenia czy to jest mecz za 3 czy 2 punkty. Do każdego podchodzę tak samo. Trzeba zachować zimną głowę i wygrywać ze wszystkimi. Na pewno musimy wygrywać u siebie, aby pokazać, że kwidzyńska hala jest naszym terenem i nikt tutaj nigdy nie będzie miał łatwo.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nadal jesteśmy w grze

Trener MMTS Kwidzyn podsumowuje wyjazdową przegraną kwidzynian z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS przegrywa w Gdańsku 7 bramkami

Pierwsze starcie rywalizacji o „Dziką kartę” czyli miejsce w ćwierćfinale ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube