kwidzyn

Dodano: 21.10.16

Maluchy trenowały pod okiem zawodników MMTS

Około setka dzieci wzięła udział w Dniu otwartym z piłką ręczną, zorganizowanym w kwidzyńskiej hali przy ul. Wiejskiej. Bezpłatne zajęcia ogólnorozwojowe z elementami piłki ręcznej przyciągnęły zarówno maluchy, jak i starsze dzieci, które miały okazję potrenować pod okiem trenerów i zawodników MMTS Kwidzyn.

-Chcemy, żeby każde dziecko mogło przyjść i zobaczyć na czym polega piłka ręczna i uświadomić sobie, że przede wszystkim jest to fajna zabawa – mówi Patryk Rombel, trener MMTS Kwidzyn.

To nie pierwsza taka akcja zorganizowana z udziałem zawodników MMTS Kwidzyn. Od tego sezonu postanowiono bowiem rozszerzyć promocję klubu i samej piłki ręcznej. Stąd zawodnicy i trenerzy odwiedzają okoliczne szkoły, a także zapraszają dzieci do wspólnych zajęć.

-Po raz pierwszy robimy to w sposób otwarty – mówi Adrian Nogowski, skrzydłowy MMTS Kwidzyn. -Wcześniej na zajęcia do nas przychodziły maluchy z konkretnego przedszkola, a tym razem były to dzieci z całego miasta. Dopisała frekwencja i cieszymy się, że zorganizowane imprezy z naszym udziałem mają takie powodzenie. Miejmy nadzieję, że będzie ona coraz większa, co w przyszłości może nam wyjść tylko na dobre. Może znajdą się tutaj następne diamenty, które oszlifujemy.

IMG_9194

Trener kwidzyńskiej drużyny podkreśla, że chodzi przede wszystkim o promocję piłki ręcznej. Organizatorzy chcą bowiem, aby styczność z piłką ręczną miało zdecydowanie szersze grono osób.

-Szczególnie chodzi tutaj o dzieci, których brakuje troszkę w naszej dyscyplinie – wyjaśnia Patryk Rombel, trener MMTS Kwidzyn. - Chcemy propagować ten sport, pokazywać, że jesteśmy, gramy i robimy to generalnie dla ludzi. Tym bardziej dla takich młodych osób, które poprzez sport nie tylko się bawią, ale również nabywają ważnych w późniejszym życiu cech charakteru. Dlatego chcemy otwierać się tak bardzo jak to tylko możliwe. Nie robimy zajęć płatnych, są to zajęcia bezpłatne, w których każdy może wziąć udział. Chcemy, żeby każde dziecko mogło przyjść i zobaczyć na czym polega piłka ręczna i uświadomić sobie, że przede wszystkim jest to fajna zabawa.

Warto dodać, że na wspólnych zajęciach się nie skończyło. Po wszystkim zawodnicy MMTS wręczyli wszystkim uczestnikom dnia otwartego klubowe smycze, zakładki oraz naklejki.

IMG_9257

Szkoleniowiec MMTS podkreśla, że podobne zajęcia mają odbywać się co tydzień.

-Będziemy jeszcze szukali odpowiedniej formy, aby udało nam się przeprowadzić zajęcia w określonych grupach wiekowych. Póki co zajęcia odbywać się będą tak jak teraz czyli w dużej grupie dzieciaków. Z czasem mam nadzieję, że uda się nam znaleźć jakieś hale sportowe, podzielić dzieci na grupy i trenować z nimi w ramach wolontariatu, czynu społecznego czy też ogólnorozumianej promocji piłki ręcznej. Chcemy po prostu przybliżać ten sport dzieciom już od najmłodszych lat – mówi P. Rombel.

 

Galeria zdjęć z Dnia otwartego 

 

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Lifestyle

Zawodnicy MMTS z wyjątkowym prezentem

Zawodnicy MMTS Kwidzyn otrzymali wyjątkowy prezent. Piłkarski pojedynek CZERWONYCH i ...

Czytaj więcej

Lifestyle

Odwiedzających halę powita baner z kadrą MMTS

Kibiców, którzy pojawią się na dzisiejszym meczu MMTS Kwidzyn - ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube