kwidzyn

Dodano: 22.11.16

MMTS wywozi punkt z Płocka! Przegrywamy dopiero w rzutach karnych

Po pierwszej połowie wydawało się, że płocczanie dość pewnie wygrają we własnej hali. Zmobilizowani kwidzynianie postawili jednak twarde warunki i odrobili straty, doprowadzając do remisu. Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia i o zwycięstwie, po raz pierwszy w historii PGNiG Superligi, zadecydowały rzuty karne. Serię trafień obu zespołów przerwał niestety Marcin Wichary, który obronił rzut Michała Pereta. Kwidzynianie przegrali więc 39:37, jednak zdobyli cenny punkt na boisku rywala.

Mecz rozpoczęli lewoskrzydłowi. Pierwsze trafienie na swoje konto zapisał Michał Daszek, a w odpowiedzi dwukrotnie trafił Mateusz Seroka. Jednobramkowa przewaga kwidzyńskiego zespołu utrzymała się jednak tylko do 7 minuty i stanu 2:3. Przez koleje 6 minut czerwono-czarni nie potrafili bowiem przebić się przez defensywę gospodarzy. Co prawda Rodrigo Corralesa pokonał Maciej Pilitowski, ale Nafciarze zdobyli w tym czasie aż 6 bramek - 8:4. Podopieczni trenera Patryka Rombla jednak nie odpuszczali i dwie minuty później, po trafieniach Macieja Pilitowskiego i Adriana Nogowskiego, doszli rywali na 1 bramkę - 8:7. Niestety kolejne minuty upłynęły już pod znakiem dominacji gospodarzy, którzy zdobyli pięć bramek z rzędu i podwyższyli swoje prowadzenie do stanu 13:7. Odpowiedź kwidzynian była jednak zaskakująca. Po skutecznych rzutach Kamila Kriegera, Michała Pereta i Mateusza Seroki czerwono-czarni ponownie zbliżyli się do swych rywali – 13:11. Niestety końcówkę pierwszej połowy lepiej rozegrali gospodarze i po 30 minutach gry MMTS tracił do Nafciarzy 5 bramek.

Po przerwie gra początkowo niewiele różniła się od tego co widzieliśmy w pierwszej części meczu. Od 36 minuty kwidzynianie jednak uporządkowali swoją grę i zaczęli odrabiać straty. W efekcie 2 minuty później po trafieniu Grzegorza Szczepańskiego czerwono-czarni tracili do Wisły tylko 3 bramki – 21:18. Podopieczni trenera Piotra Przybeckiego kontrolowali jednak przebieg meczu i nie pozwalali kwidzynianom na nic więcej. W 48 minucie po golu Valentina Ghionei przewaga Wisły wzrosła nawet do 5 bramek – 27:22.

Kwidzynianie przebudzili się w 53 minucie kiedy to Nafciarze prowadzili 30:25. Zmobilizowani zagrali o wiele skuteczniej w obronie, w czym spora zasługa stojącego między słupkami Krzysztofa Szczeciny. Efekt przeszedł wszelkie oczekiwania, bowiem gospodarze do końca mecz nie rzucili już żadnej bramki. Kwidzynianie natomiast zmniejszali dystans dzielący zespoły, aż bramka Mateusza Seroki zapewniła kwidzynianom remis.

Końcowa syrena oznaczała dogrywkę, ale również 1 punkt wywalczony przez zespół przegrywający to spotkanie. Rozpędzeni kwidzynianie nie zmienili więc stylu gry i nadal to oni prowadzili grę. W efekcie po pierwszej połowie dogrywki prowadzili w Płocku 32:33. Niestety po zmianie stron płocczanom udało się odrobić straty, a wynik 34:34 oznaczał, iż po raz pierwszy w historii zreformowanej Superligi o zwycięstwie zadecydują rzuty karne. Pierwsze trzy kolejki poszły bez żadnych błędów ze strony rzucających. Niestety w czwartej kolejce karnego nie wykorzystał Michał Peret i to płocczanie byli bliżsi zwycięstwa. Potwierdził to gol Lovro Mihicia i Nafciarze ostatecznie wygrali to spotkanie 39:37.

Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 39:37 (17:12, 30:30, dogrywka - 34:34)

sędziowie: Korneliusz Habierski - Grzegorz Skrobak (Głogów)

Wisła: Corrales 2, Morawski, Wichary - Daszek 6, Duarte 3, Wiśniewski 1, Ghionea 5, Rocha 5, Gębala T. 1, Ivić 4, Tarabochia 1, Gębala M. 1, Puśica 2, Mihić 6, De Toledo 2, Zhitnikov.

Kary: 8 minut (Duarte x 2, Tarabochia, Gębala M.)

MMTS: Kiepulski, Szczecina - Genda 3, Krieger 4, Peret 4, Szpera 2, Klinger, Szczepański 2, Rosiak, Nogowski 6, Seroka 7, Potoczny 4, Janikowski 3, Pilitowski 2.

Kary: 12 minut (Szpera x 3, Peret, Rosiak, Janikowski)

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nadal jesteśmy w grze

Trener MMTS Kwidzyn podsumowuje wyjazdową przegraną kwidzynian z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS przegrywa w Gdańsku 7 bramkami

Pierwsze starcie rywalizacji o „Dziką kartę” czyli miejsce w ćwierćfinale ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube