kwidzyn

Dodano: 10.12.16

MMTS wraca z Opola ze zwycięstwem

Ostatni mecz ligowy rozegrany przez MMTS w 2016 r., zakończył się po myśli kwidzyńskiej drużyny. Czerwono-czarni wygrali bowiem w Opolu 23:28. Co więcej, Mateusz Seroka - prawoskrzydłowy MMTS, rzucił gospodarzom aż 9 bramek.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy szybko wyszli na prowadzenie 3:1. Ogromny wkład w udany początek zespołu Gwardii miał natomiast bramkarz Adam Malcher, który odbijał piłkę za piłką. Niemoc kwidzynian w ataku przełamał dopiero skuteczny rzut karny Mateusza Seroki. Warto również dodać, że kwidzyński prawoskrzydłowy był niezwykle skuteczny w pierwszej odsłonienie tego spotkania.

W 20 minucie dobrze dysponowany tego dnia Adam Malcher obronił rzut karny wykonywany przez Mateusza Serokę, który rozpoczął maraton błędów z obu ekip. W efekcie, przez kolejne 5 minut gry, żadna drużyna nie potrafiła zdobyć bramki, popełniając przy tym wiele błędów w ataku. W 25 minucie Michał Potoczny oddał rzut, po którym piłka szczęśliwie, po rykoszecie jednego z zawodników Gwardii, a następnie po rękach bramkarza Opolan, znalazła drogę do bramki. Błędy gospodarzy nie przestały się jednak mnożyć i po chwili kwidzynianie prowadzili już 8:13, choć MMTS grał w tym momencie w osłabieniu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:13 na korzyść MMTS-u, z czego aż 7 bramek zdobył najskuteczniejszy zawodnik PGNiG superligii, Mateusz Seroka.

Drugą połowę czerwono-czarni rozpoczęli od dwuminutowej kary dla Pawła Gendy. Doskonale grał jednak Krzysztof Szczecina, który odbijał rzut za rzutem opolan. W efekcie choć Gwardia wyszła do ataku z przewagą jednego zawodnika (rezygnując z bramkarza) to szybko straciła piłkę, a Kelian Janikowski bez problemu trafił do pustej bramki podwyższając prowadzenie kwidzynian do stanu 10:14. Kolejne trafienie dorzucił Mateusz Seroka, natomiast w defensyw kwidzynianie grali niemal bezbłędnie. W efekcie MMTS najpierw prowadził 12:17, po czym przewaga kwidzyńskiej ekipy wzrosła do stanu 13:21. Bramkę kwidzynian zamurował wówczas K. Szczecina, przez co Gwardziści nie potrafili umieścić piłki w siatce.

 W 45 minucie miejscowi stanęli wysoko w obronie, odcinając rozgrywających MMTS Kwidzyn. Opolanie jednak szybko zrezygnowali z tego ustawienia, tracąc bramkę po każdej akcji czarno-czerwonych. Gwardia mozolnie odrabiała straty i na 5 minut przed końcem meczu traciła do kwidzyńskiego zespołu zaledwie cztery bramki - 20:24. Chwilę później przypomniał o sobie kwidzyński reprezentant Polski (Adrian Nogowski), który dwukrotnie pokonał bramkarza gospodarzy i podwyższył prowadzenie MMTS do stanu 20:26. Co więcej, w końcówce meczu, gracze Gwardio zaczęli gubić piłki, co skrzętnie wykorzystywał duet Nogowski-Seroka.. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 23:28, a kwidzyński skrzydłowy Mateusz Seroka zakończył rok 2016 z dorobkiem 92 trafień na swym koncie.

Gwardia Opole - MMTS Kwidzyn 23:28 (10:13)

Sędziowie: Kamil Ciesielski - Krzysztof Bąk (Zielona Góra)

Gwardia: Zembrzycki, Malcher 1 - Lamaniak 3, Adamski, Siwak 2, Łangowski 6, Bąk 2, Tarcijonas, Mokrzki 3, Jankowski 2, Zadura 3, Morawski 1.

Kary: 12 minut (Bąk x 2, Mokrzki, Malcher, Zadura, Morawski)

MMTS: Kiepulski, Szczecina - Genda 2, Nawrocki, Krieger 4, Peret 1, Szpera 1, Szczepański 2, Nogowski 4, Seroka 9, Potoczny 2, Janikowski 2, Pilitowski 1.

Kary: 10 minut (Genda x 2, Krieger, Peret, Janikowski)

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Kwidzynianie zdobyli Legionowo - kara dla Nogowskiego

MMTS Kwidzyn zdobył komplet 4 punktów w meczu z KPR Legionowo. Kwidzynianie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Czerwono-czarni walczą w Legionowie

KPR Legionowo to przedostatni rywal MMTS Kwidzyn w sezonie zasadniczym. Starcie tych ...

Czytaj więcej

Aktualności

Szczecina i Ossowski w Kadrze B

Arkadiusz Ossowski oraz Krzysztof Szczecina zostali powołani na zgrupowanie Kadry B. ...

Czytaj więcej

Aktualności

Nogowski oraz Potoczny zagrają z Czechami

Adrian Nogowski oraz Michał Potoczny zostali powołani na zgrupowanie Kadry Narodowej. ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube