kwidzyn

Dodano: 3.03.13

Kwidzynianie ponownie tracą punkty

Choć MMTS był faworytem tego spotkania, to determinacja głogowian sprawiła, że to Chrobry cieszył się ze zwycięstwa w kwidzyńskiej hali. Podopieczni trenera Krzysztofa Przybylskiego ograli kwidzynian 30:32, zapewniając sobie zwycięstwo w dwóch ostatnich minutach meczu. Dla MMTS jest to natomiast już 9 porażka w lidze i definytywnie przekreśla marzenia o zajęciu trzeciego miejsca w lidze.

Spotkanie z Chrobrym rozpoczęło się od błędów MMTS i prowadzenia głogowskiego zespołu 1:3. Na szczęście skuteczne rzuty Macieja Mroczkowskiego oraz Michała Daszka pozwoliły gospodarzom na szybkie zniwelowanie tych strat. Wyrównana sytuacja utrzymywała się do 7 minuty i stanu 5:4 dla czerwono-czarnych. Później kwidzynianie zaczęli coraz częściej popełniać błędy w obronie, a także byli nieskuteczni pod bramką rywali. W efekcie swoją przewagę coraz szybciej budowali głogowianie. Przez trzy kolejne minuty rywale zdobyli pięć bramek przy zaledwie jednym trafieniu Kamila Sadowskiego. W efekcie po 10 minutach gry MMTS ulegał podopiecznym trenera Krzysztofa Przybylskiego 6:9.

Słabszy okres gry został jednak naprawiony w kolejnych minutach. Kwidzynianie stanęli bowiem ciaśniej w obronie, a kolejne bramki rzucali Sadowski oraz Antoni Łangowski. W 15 minucie mieliśmy zatem remis 10:10. Przez kolejne dziesięć minut gra stała się coraz bardzie wyrównana, a wynik oscylował wokół remisu. Przy stanie 13:13 goście jednak najpierw wykorzystali rzut karny, a później do bramki MMTS trafił Marek Świtała. Pozwoliło to głogowianom na wyjście na przewagę dwóch bramek - 13:15 i mimo starań gospodarzy, zdołali utrzymać prowadzenie do końca pierwszej połowy. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że przez ostanie 8 minut gry kwidzynianie zdobywali bramki wyłącznie w rzutach karnych. Michał Daszek czterokrotnie pokonywał bramkarza Chrobrego, jednak pozwoliło to jedynie na zmniejszenie strat do jednej bramki - 15:16.

Po zmianie stron do bramki rywali trafili Daszek i Adrian Nogowski, w efekcie czego MMTS wyszedł na prowadzenie 17:16. Później jednak przewagę na boisku uzyskali goście, którzy rzucili pięć bramek przy zaledwie jednym trafieniu kwidzynian (Mroczkowski). W efekcie po 38 minutach gry gospodarze przegrywali z Głogowem 18:21. Na szczęście nie zraziło to czerwono-czarnych, którzy mozolnie odrabiali straty do zespołu trenera Przybylskiego. W 46 minucie skuteczny rzut Łangowskiego doprowadził do remisu po 24, a chwilę później Adam Pacześny podwyższył na 25:24 dla kwidzyńskiego zespołu.

Niestety gospodarze nie cieszyli się zbyt długo z wypracowanej przewagi. Skuteczne rzuty Ścigaja i Dominika Płócienniczaka sprawiły, że Chrobry uzyskał dwubramkową przewagę w tym spotkaniu - 25:27. Mimo starań Macieja Mroczkowskiego, który wziął na siebie ciężar zdobywania bramek, kwidzynianom nie udało się już zmniejszyć straty do rywali. W 57 minucie MMTS przegrywał 28:30 i co bardziej nerwowi kibice zaczęli wychodzić z hali. Gdy w 59 minucie Mariusz Gujski podwyższył prowadzenie głogowian do 3 bramek - 29:32 zwycięstwo gości było już przesądzone.


MMTS Kwidzyn - Chrobry Głogów 30:32 (15:16)

sędziowie: Grzegorz Budziosz (Chęciny) - Tomasz Olesiński (Kielce)

MMTS: Suchowicz, Szczecina - Pacześny 1, Klinger, Mroczkowski 6, Peret 1, Sadowski 5, Adamuszek 2, Nogowski 1, Seroka, Łangowski 5, Daszek 8, Rombel 1.

Kary: 4 minuty (Adamuszek, Daszek)

Chrobry: Stachera, Zapora - Jankowski 2, Bednarek 5, Płócienniczak 3, Świtała 4, Mochocki, Kuta 2, Gujski 3, Płaczek 4, Wysokiński 2, Ścigaj 7.

Kary: 6 minut (Mochocki, Kuta, Gujski)

	

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Strząbała nowym trenerem MMTS

Tomasz Strząbała został nowym szkoleniowcem MMTS Kwidzyn. Choć zainteresowanie pracą ...

Czytaj więcej

Aktualności

„Dzika karta” dla Gdańska – MMTS przegrywa po ...

Jeszcze minutę przed końcem kibice MMTS wierzyli w cud. Po fantastycznej serii bramek ...

Czytaj więcej

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube