kwidzyn

Dodano: 6.04.17

Z Elblągiem na koniec rundy zasadniczej

Już w najbliższą sobotę, 8 kwietnia, kwidzyński MMTS podejmie Meble Wójcik Elbląg. Będzie to ostatni mecz tych zespołów w rundzie zasadniczej PGNiG Superligi Mężczyzn w sezonie 2016/2017. Pojedynek rozpocznie się o godz. 17.00, a poprowadzi go para sędziowska: Cezary Figarski – Dariusz Żak.

-Traktujemy to spotkanie jako element przygotowań do fazy play-off – podkreśla Patryk Rombel, trener kwidzyńskiego zespołu.

Meble Wójcik to aktualnie najsłabszy zespół tego sezonu PGNiG Superligi Mężczyzn. W dotychczas rozegranych 25 spotkaniach podopieczni trenera Jacka Będzikowskiego wywalczyli zaledwie 7 punktów. Jako zwycięzcy elblążanie schodzili z parkietu tylko trzykrotnie, wygrywając na własnym terenie z: Sandrą SPA Pogonią Szczecin – 22:18 (9:10), Gwardią Opole - 23:20 (11:15) i Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski – 16:14 (6:5). Pozostałe 22 spotkania kończyły się mniejszą lub większą porażką Mebli Wójcik.

Tak było m.in. w pierwszym pojedynku elbląsko-kwidzyńskim. Podopieczni trenera Patryka Rombla po nerwowej końcówce meczu wygrali wówczas 21:23 (10:14). W zespole gospodarzy brylowali wówczas Bartosz Janiszewski oraz Piotr Adamczyk, którzy rzucili po 6 bramek. Dobrze w bramce Elbląga prezentował się również Bartosz Dudek. W kwidzyńskim zespole najskuteczniejsi byli wówczas: Michał Peret, Mateusz Seroka i Michał Potoczny, którzy zdobyli w tym meczu po 5 bramek.

W ostatniej kolejce zarówno MMTS, jak i Meble Wójcik, przegrały swoje spotkania. Kwidzynianie polegli z Orlen Wisłą Płock – 19:35 (9:19), natomiast zespół z Elbląga przegrał na własnym terenie z Chrobrym Głogów 20:30 (7:16). Choć pojedynek kwidzyńsko-elbląski nie ma znaczenia dla końcowego układu sił w ligowych tabelach to trener gospodarzy zapewnia, że drużyna podejdzie do meczu z właściwym zaangażowaniem i koncentracją.

-Traktujemy to spotkanie jako element przygotowań do fazy play-off. Musimy więc pamiętać o tym co będzie nam potrzebne w meczu z Opolem lub Zabrzem czyli zaangażowaniu i koncentracji. Dlatego musimy podejść do tego meczu skoncentrowani i powoli szukać formy, która będzie nam potrzebna w kolejnych meczach. Trzeba też podkreślić, że w tym tygodniu zawodnicy mogą jednak odczuwać jeszcze trudy wcześniejszych, dość ciężkich treningów. Trochę lepiej powinniśmy wyglądać już w przyszłym tygodniu – podkreśla trener P. Rombel.

Internetową relację z meczu MMTS – Meble Wójcik śledzić można na portalu www.lajfy.com pod adresem: http://www.lajfy.com/match/index/date/2017-04-08/id/203912

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Strząbała nowym trenerem MMTS

Tomasz Strząbała został nowym szkoleniowcem MMTS Kwidzyn. Choć zainteresowanie pracą ...

Czytaj więcej

Aktualności

„Dzika karta” dla Gdańska – MMTS przegrywa po ...

Jeszcze minutę przed końcem kibice MMTS wierzyli w cud. Po fantastycznej serii bramek ...

Czytaj więcej

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube