kwidzyn

Dodano: 11.05.17

Rombel: Musimy zagrać na swoim najwyższym poziomie

-Musimy spodziewać się tego, że potraktują nas z całą powagą i podejdą do tego meczu skoncentrowani nie na 100, a na 120 procent – mówi trener Patryk Rombel przed pierwszym meczem półfinałowym mistrzostw Polski, w którym MMTS podejmować będzie Vive Tauron Kielce. Szkoleniowiec kwidzyńskiej drużyny podsumowuje rewanżowe starcie w PGNiG Pucharze Polski, a także mówi o czekającej kwidzynian walki w półfinale mistrzostw Polski.

-Rewanżowe starcie w półfinale PGNiG Pucharu Polski zakończyło się 9 bramkową porażką naszego zespołu. Z meczu w Płocku chyba nie można więc być zadowolonym.

-Przystąpiliśmy do tego meczu po długiej przerwie i szczególnie w pierwszej połowie widać było, że ten czas odcisnął na nas swoje piętno. Było strasznie dużo niedokładności z naszej strony, popełniliśmy też bodajże 10 błędów technicznych. W efekcie pierwsza połowa zakończyła się dla nas stratą 5 bramek. W drugiej połowie graliśmy lepiej, ale trafiliśmy na bardzo dobrze dysponowanego Adama Morawskiego. I choć popełniliśmy o połowę błędów mniej, a także mieliśmy więcej czystych sytuacji to drugą połowę przegraliśmy 4 brakami. Z tej drugiej części meczu jestem jednak o wiele bardziej zadowolony, bo nasza gra wyglądała już faktycznie trochę lepiej. Myślę, że potrzebowaliśmy tych pierwszych 30 minut do tego, aby wrócić do rytmu grania. Później wyglądało to już bardziej optymistycznie. Trzeba też pamiętać, że losy tego dwumeczu rozstrzygnęły się praktycznie w Kwidzynie. Chcieliśmy w Płocku zagrać oczywiście jak najlepiej, ale mieliśmy też świadomość tego, że sprawę awansu przesądzało tak naprawdę już pierwsze spotkanie tego dwumeczu.

-Trzy dni później w półfinale mistrzostw Polski zagramy z Vive Tauron Kielce. Mierzymy się więc z obrońcą tytułu i zespołem niepokonanym na naszym krajowym podwórku.

-To prawda. Trzeba jednak pamiętać też o kontekście tego meczu. Kielce przyjeżdżają tutaj tak naprawdę bronić ostatniej rzeczy, którą wielu uważa za ich obowiązek. Mówię tutaj o tytule mistrza Polski. Musimy więc spodziewać się tego, że potraktują nas z całą powagą i na pewno do tego meczu podejdą skoncentrowani nie na 100, a na 120 procent.

-Vive postraszyło nas już wygraną w rewanżowym półfinale PGNiG Pucharu Polski. Kielczanie ograli bowiem Gwardię Opole różnicą 20 bramek!

-Ten wynik jest naprawdę imponujący. Trzeba też pamiętać, że my toczyliśmy z Opolem wyrównany bój. Przewaga 20 bramek w rywalizacji z Gwardią daje więc na pewno jakieś wyobrażenie o skali trudności jaka nas czeka w tym półfinale.

-Czy przygotowywaliście się jakoś specjalnie do tego spotkania? Do gry wprowadzono nowe elementy, budowane specjalnie pod Kielce?

-Do każdego meczu przygotowujemy się tak samo, do meczu z Vive również. Przed każdym spotkaniem powtarzam jednak, że dla nas najważniejsze jest to, abyśmy starali się wypełniać nasze zadania na boisku. Bez względu na to przeciwko komu wychodzimy na parkiet staramy się, aby trenowanych i przygotowywanych przez nas rzeczy było jak najwięcej. Dla przykładu powiem, że w pierwszej połowie meczu z Płockiem tych rzeczy było trochę mniej. Po przerwie wyglądało to już natomiast dużo bardziej pozytywnie. W meczu z Vive wszystko sprowadza się natomiast do tego, żebyśmy zagrali na swoim najwyższym poziomie. Potem wszystko zostanie w rękach Kielc. Jeśli zagrają supermecz to wiadomo, równica w jakości między nami jest dość spora. Gdy jednak przeciwnik będzie miał słabszy dzień to będziemy mogli z nimi powalczyć.

-Jak wygląda sytuacja kadrowa MMTS? Czy wszyscy są gotowi do dwumeczu z Kielcami?

-W pucharowym meczu z Płockiem nie zagrał Michał Peret. To konsekwencja skręcenia stawu skokowego po meczu z Opolem. W czwartkowym treningu wziął jednak udział i w piątek okaże się jak wyglądać będzie kontuzjowana noga. Jeśli wszystko będzie dobrze to na pewno pomoże nam w meczu z Vive. Na uraz narzeka również Alan Guziewicz, który lekko skręcił kostkę i póki co nie wiadomo czy w sobotę będzie do naszej dyspozycji. Pozostali są zdrowi i przygotowani do tego, aby wyjść na boisko.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Kwidzynianie ponownie przegrywają po rzutach karnych

MMTS Kwidzyn przegrał ligowe starcie z Wybrzeżem Gdańsk. W regulaminowym czasie padł ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS walczy o punkty w Gdańsku

W meczu 27 Serii PGNiG Superligi Mężczyzn kwidzyński MMTS zmierzy się z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

Aktualności

Juniorzy MTS I Kwidzyn w finale mistrzostw Polski!

Zawodnicy MTS I Kwidzyn zagrają w finale mistrzostw Polski juniorów! W ...

Czytaj więcej

Aktualności

Piotrkowianin urywa punkty w Kwidzynie

Po zaciętym i wyrównanym spotkaniu MMTS Kwidzyn przegrał ligowe starcie z ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube