kwidzyn

Dodano: 25.05.17

Potoczny: Mamy swoją szansę

-Mamy swoją szansę i będziemy starali się ją wykorzystać - mówi Michał Potoczny. Rozgrywający MMTS Kwidzyn podsumowuje zwycięskie spotkanie z Azotami, a także mówi o czekającym kwidzynian rewanżu w Puławach. -W pierwszym meczu udało nam się pokonać Azoty różnicą 6 bramek. Czy to dużo, zważywszy na to z kim gramy i o jaką stawkę?

-Myślę, że nie możemy czuć się zbyt pewnie. W dzisiejszej piłce ręcznej 6 bramek to nie jest jakaś wielka przewaga. Musimy więc podejść do tego meczu tak jakbyśmy zaczynali walkę od zera.

-Czy grający na własnym terenie puławianie mogą nas czymś zaskoczyć czy też możemy spodziewać się podobnego spotkania jak w pierwszym spotkaniu walki o brąz?

-Myślę, że będzie to podobne spotkanie. Oni grają jednak teraz u siebie, więc będą ich nieśli kibice i zapene od razu na nas siądą.

-W pierwszym meczu wygraliśmy głównie dzięki interwencjom Pawła Kiepulskiego i skutecznej grze w obronie. Teraz też jest to możliwe?

-Na pewno. Wszystko wyszło w Kwidzynie, więc postaramy się zagrać podobnie. Mam nadzieję, że Paweł ponownie nam pomoże. Jest teraz w formie, odbija piłki, więc liczymy  na jego dobrą grę. W obronie, w pierwszym meczu, też funkcjonowało to dobrze. Jeśli więc wszystko "zagra" tak jak w Kwidzynie to jestem spokojny o wynik meczu rewanżowego.

-Znaczące były również egzekwowane przez Ciebie rzuty karne. Pokonałeś puławskich bramkarzy sześciokrotnie, ze 100 procentową skutecznością.

-Wpadało, więc należy sie tylko cieszyć. To jednak chłopaki wypracowywali pozycje, a ja tylko je wykańczałem. Nie wiem jednak czy w meczu rewanżowym podejdę do pierwszego karnego. Wszystko zależy od trenera.

-Z jakimi nastrojami jedziecie zatem na rewanż do Puław?

-Bojowymi. Emocje są na pewno stonowane, ale nastawienie jest pozytywne, a nastroje bojowe. Każdy jedzie na rewanż z nastawieniem, że mamy swoją szansę i będziemy starali się ją wykorzystać.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Strząbała nowym trenerem MMTS

Tomasz Strząbała został nowym szkoleniowcem MMTS Kwidzyn. Choć zainteresowanie pracą ...

Czytaj więcej

Aktualności

„Dzika karta” dla Gdańska – MMTS przegrywa po ...

Jeszcze minutę przed końcem kibice MMTS wierzyli w cud. Po fantastycznej serii bramek ...

Czytaj więcej

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube