kwidzyn

Dodano: 16.03.13

Trudna przeprawa z Pogonią

Już dziś, w sobotę - 16 marca, kwidzynianie zmierzą się z drużyną Gaz-System Pogoń Szczecin. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00, a poprowadzą je sędziowie: Grzegorz Młyński i Bartłomiej Skwarek z Warszawy. Rewelacyjny beniaminek przyjedzie do Kwidzyna wraz z najskuteczniejszym obecnie graczem ligi skrzydłowym Wojciechem Zydroniem, który w 19 spotkaniach zdobył aż 130 bramek. Zespół ze Szczecina radzi sobie w tym sezonie całkiem nieźle. Po pierwszej rundzie rozgrywek Gaz-System Pogoń zajmowała IX miejsce z dorobkiem 7 punktów. Obecnie szczecinianie awansowali jednak na VII miejsce i mając 18 punktów znajdują się tuż za drużyną MMTS Kwidzyn. Do czerwono-czarnych dzisiejsi rywale tracą zaledwie 3 punkty, więc zwycięstwo w tym spotkaniu jest niezwykle cenne dla obu zespołów.

W tym roku szczecinianie znajdują się w wybornej dyspozycji. Nie licząc porażek z Płockiem i Kielcami w każdym meczu zdobywali punkty, zwyciężając Czuwaj Przemyśl - 21:38, Powen Zabrze - 28:27, Zagłębie Lubin - 40:27, a także remisując z Miedzią Legnica 26:26. W ostatniej kolejce Pogoń wysoko pokonała we własnej hali Azoty Puławy wygrywając 37:29 (15:16). Najwięcej bramek dla szczecinian rzucili wówczas: Bartosz Konitz - 11, Wojciech Zydroń - 6, Michał Bruna - 6.

Warto również przypomnieć, że w pierwszym meczu rozegranym między tymi drużynami padł remis - 28:28 (16:11), jednak to kwidzynianie byli bardziej zadowoleni z tego wyniku. Remis zapewnili sobie bowiem dosłownie w ostatnich sekundach gry. Najwięcej bramek dla Szczecina zdobyli wówczas: Wojciech Zydroń - 6, Nenad Marković - 5, Bartosz Konitz - 5, Mateusz Zaremba - 4 i Jacek Wardziński - 4. W kwidzyńskim zespole najwięcej bramek rzucili wówczas: Robert Orzechowski - 7, Tomasz Klinger - 6 i Kamil Sadowski - 4.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Kibicuj czerwono-czarnym w gdańskiej hali AWFiS

Zachęcamy do kibicowania czerwono-czarnym w hali AWSiS w Gdańsku. W pierwszym meczu ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie walczą o „Dziką kartę”

W sobotę, 21 kwietnia o godz. 13.00, kwidzynianie rozpoczynają walkę o „Dziką ...

Czytaj więcej

Aktualności

O „Dziką kartę” zagramy z Wybrzeżem

Po niedzielnych meczach 30 Serii PGNiG Superligi Mężczyzn stało się jasne, że to ...

Czytaj więcej

Aktualności

"Orzech" wraca do MMTS

Robert Orzechowski to kolejny zawodnik, który z nowym sezonem występować będzie ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube