kwidzyn

Dodano: 8.06.17

Maciej Mroczkowski nowym trenerem MMTS

Choć wszyscy oczekiwali tego od dawna potwierdzenie tej wiadomości przyszło dopiero teraz. Nowym trenerem MMTS Kwidzyn został Maciej Mroczkowski. Były zawodnik i kapitan czerwono-czarnych w ubiegłym sezonie pełnił obowiązki asystenta trenera Patryka Rombla. Teraz po roku pracy na stanowisku drugiego trenera poprowadzi zespół samodzielnie.

-Dla jednych była to sprawa oczywista, choć dla nas było to po prostu najbardziej naturalne rozwiązanie – mówi Agnieszka Laskowska, prezes MMTS Kwidzyn S.A. – I choć decyzja wydaje się prosta, to jak w każdym przypadku niekoniecznie jest tak do końca. Zawsze jest też chwila zwątpienia czy zastanowienia. Sądzę jednak, że na dziś jest to dobra decyzja.

Chęć poprowadzenia czerwono-czarnych zgłaszali m.in. Paweł Noch, Zbigniew Markuszewski czy też Dariusz Molski. Rozważano także kandydaturę Roberta Lisa, jednak ostatecznie zdecydowano się postawić na Macieja Mroczkowskiego. Kontrakt z nowym trenerem obowiązywać będzie przez 2 lata. Póki co prezes MMTS Kwidzyn S.A. nie chce jednak mówić o oczekiwaniach na nowy sezon. Przyznaje, że jest jeszcze na to zbyt wcześnie.

-Myślę, że poprzedni trener ustawił poprzeczkę bardzo wysoko i super byłoby gdyby udało nam się utrzymać w czołowej czwórce ligi – mówi A. Laskowska.

Jak przyznaje nowy trener w swojej pracy będzie mógł zapewne liczyć na wsparcie ze strony zawodników. W ataku będzie to na pewno Maciej Pilitowski, w obronie Przemysław Rosiak czy Kamil Krieger.

-Zespół wzmocni na pewno przyjście Ignacego Bąka, ale cały czas poszukujemy również wzmocnienia prawego skrzydła w naszym zespole – dodaje prezes MMTS Kwidzyn S.A.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Kwidzynianie zdobyli Legionowo - kara dla Nogowskiego

MMTS Kwidzyn zdobył komplet 4 punktów w meczu z KPR Legionowo. Kwidzynianie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Czerwono-czarni walczą w Legionowie

KPR Legionowo to przedostatni rywal MMTS Kwidzyn w sezonie zasadniczym. Starcie tych ...

Czytaj więcej

Aktualności

Szczecina i Ossowski w Kadrze B

Arkadiusz Ossowski oraz Krzysztof Szczecina zostali powołani na zgrupowanie Kadry B. ...

Czytaj więcej

Aktualności

Nogowski oraz Potoczny zagrają z Czechami

Adrian Nogowski oraz Michał Potoczny zostali powołani na zgrupowanie Kadry Narodowej. ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube