kwidzyn

Dodano: 11.07.17

MMTS Kwidzyn czwarty w sezonie 2016/2017 – sukces o smaku goryczy

Tuż przed rozpoczęciem przygotowań do kolejnego sezonu warto pokusić się o krótkie podsumowanie minionego już sezonu 2016/2017. Drużyna pod wodzą trenera Patryka Rombla powtórzyła sukces sprzed roku i ponownie biła się o brązowy medal mistrzostw Polski. Niestety kwidzynianie ponownie czerwono-czarni musieli uznać wyższość graczy Azotów Puławy.

Mimo ambitnej postawy czerwono-czarni ponownie zakończyli więc rywalizację na IV miejscu, co jest dużym sukcesem zarówno miasta Kwidzyna jak i klubu MMTS. Jednak przegrywając decydujące spotkanie w Puławach raczej nikt nie myślał o dobrej stronie zakończonej rywalizacji. Emocje opadły nieco na zorganizowanej w Warszawie pierwszej gali PGNiG Superligi. Z kwidzyńskiego klubu do statuetek Gladiatorów nominowano wówczas aż siedem osób. Ostatecznie trofeum otrzymali: Przemysław Rosiak – najlepszy obrońca i Patryk Rombel – najlepszy trener sezonu 2016/2017.


Szkoleniowiec MMTS po zakończeniu minionego sezonu rozstał się jednak z Kwidzynem przenosząc się do Ukrainy. Choć chęć poprowadzenia czerwono-czarnych wyrażało kilku trenerów to ostatecznie klub zdecydował się powierzyć prowadzenie zespołu Maciejowi Mroczkowskiemu, dotychczasowemu asystentowi Patryka Rombla.


Odejście nagrodzonego trenera nie było jedyną zmianą w kadrze kwidzyńskiego zespołu. Po sezonie 2016/2017 z grą w MMTS pożegnali się również: Mateusz Seroka (przeszedł do Azotów Puławy), Paweł Kiepulski (przeszedł do Mebli Wójcik Elbląg) i Tomasz Klinger (przeszedł do Chrobrego Głogów). Warto także przypomnieć, że w trakcie sezonu klub rozwiązał również kontrakt ze skrzydłowym Kamilem Nawrockim.

Po zakończeniu rozgrywek w kwidzyńskim klubie pojawiły się również nowe nazwiska: Ignacy Bąk (prawe rozegranie - przyszedł z Gwardii Opole), Ryszard Landzwojczak (obrotowy - przyszedł z Tęczy Kościan), Andrzej Kryński (prawe skrzydło - przyszedł z Górnika Zabrze) i Bartosz Dudek (bramkarz - powrócił z Mebli Wójcik Elbląg). Drużyna MMTS wzmocniona wymienionymi zawodnikami rozpocznie przygotowania do sezonu 2017/2018.


PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Trafienia Guziewicza i Przytuły w Słowenii

Alan Guziewicz i Damian Przytuła zdobyli swoje pierwsze bramki na Młodzieżowych ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS oficjalnie rozpoczął treningi

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn rozpoczęli przygotowania do sezonu 2018/2019 PGNiG ...

Czytaj więcej

Aktualności

Strząbała nowym trenerem MMTS

Tomasz Strząbała został nowym szkoleniowcem MMTS Kwidzyn. Choć zainteresowanie pracą ...

Czytaj więcej

Aktualności

„Dzika karta” dla Gdańska – MMTS przegrywa po ...

Jeszcze minutę przed końcem kibice MMTS wierzyli w cud. Po fantastycznej serii bramek ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube