kwidzyn

Dodano: 19.08.17

Osłabieni kwidzynianie przegrywają z Górnikiem

Osłabiony kontuzjami zespół MMTS Kwidzyn uległ Górnikowi Zabrze 24:25. To druga porażka kwidzynian odniesiona na miniturnieju piłki ręcznej rozegranym w Piotrkowie Trybunalskim. W składzie czerwono-czarnych zabrakło: Krzysztofa Szczeciny, Bartosza Dudka, Pawła Gendy, Przemysława Rosiaka, Adriana Nogowskiego, Grzegorza Szczepańskiego oraz Kamila Kriegera.

Początek meczu był dość wyrównany, choć stroną przeważającą byli zabrzanie. To właśnie gracze Górnika w 8 minucie wyszli na prowadzenie 1:3 i kontrolowali wydarzenia na boisku. W 15 minucie kwidzynianom udało się dojść rywali na jedną bramkę – 4:5, jednak bramki Patryka Glucha i Tomasza Łukawskiego sprawiły, że zabrzanie powiększyli swą przewagę do 4 bramek – 4:8. Podopiecznym trenera Macieja Mroczkowskiego udało się co prawda szybo zmniejszyć straty do 2 bramek – 6:8, jednak pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie trzybramkowym prowadzeniem zabrzan.

Po przerwie kwidzynianie ambitnie przystąpili do odrabiania strat. W 38 minucie, po trafieniu Keliana Janikowskiego, czerwono-czarni tracili już do rywali tylko 1 bramkę – 14:15. Niestety chwilę później zabrzanie zdobyli trzy bramki z rzędu i przewaga Górnika ponownie wzrosła do 4 bramek – 14:18. Kolejny zryw kwidzyńskiego zespołu doprowadził jednak do odrobienia strat, a w 46 minucie, po trafieniu Michała Potocznego, czerwono-czarni objęli prowadzenie 20:19. Co więcej, w 54 minucie, po rzucie Marka Szpery, kwidzynianie prowadzili już dwiema bramkami – 22:20. Niestety w rewanżu zabrzanie zdobyli trzy bramki z rzędu wychodząc na minimalne prowadzenie 22:23. Kwidzynianie co prawda dwukrotnie doprowadzali do wyrównania – 23:23 i 24:24, jednak ostateczne słowo należało do rywali. Zwycięską bramkę w tym meczu zdobył Maciej Tokaj.

MMTS Kwidzyn - NMC Górnik Zabrze 24:25 (8:11)

MMTS: Żurawski - Przytuła 1, Kryński, Peret 5, Szpera 7, Orlich, Dymik 4, Kosmala 1, Ossowski 1, Potoczny 2, Janikowski 2, Pilitowski, Landzwojczak 1.
Kary: 12 minut (Landzwojczak x 2, Przytułą, Kryński, Szpera, Potoczny)

Górnik: Kornecki, Witkowski, Galia 2 - Gluch 2, Daćko 5, Tomczak 2, Gromyko 9, Sluijters 4, Łukawski 3, Bushkou, Gogola 3, Tokaj 1, Fąfara 1, Francik, Adamuszek, Matuszak.
Kary: 4 minuty (Sluijters, Francik)

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Klub

Netz dołączy do MMTS Kwidzyn

Kamil Netz od nowego sezonu zostanie zawodnikiem MMTS Kwidzyn. Rozgrywający Mebli ...

Czytaj więcej

Klub

Pilitowski odsunięty na jedno spotkanie

Decyzją Komisarza Ligi w meczu kwidzynian z Orlen Wisłą Płock nie wystąpił Maciej ...

Czytaj więcej

Klub

Osłabiony MMTS szuka wzmocnień

Wszystko wskazuje na to, że odejście Macieja Pilitowskiego było ostatnim osłabieniem ...

Czytaj więcej

Klub

„Pilot” przechodzi do Kalisza

Maciej Pilitowski od nowego sezonu reprezentować będzie barwy Energii MKS Kalisz. ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube