kwidzyn

Dodano: 1.09.17

Górnik na inaugurację sezonu 2017/2018

Już w najbliższą niedzielę, 3 września o godz. 13.00, szczypiorniści MMTS Kwidzyn rozpoczną rywalizację w sezonie 2017/2018 PGNiG Superligi Mężczyzn. Rywalem czerwono-czarnych będzie NMC Górnik Zabrze, a spotkanie poprowadzą sędziowie: Jakub Jerlecki – Maciej Łabuń ze Szczecina. Bezpośrednią relację z kwidzyńskiej hali zobaczyć będzie można natomiast w Canal + Sport.

Im coraz bliżej do meczu inaugurującego rozgrywki w nowym sezonie PGNiG Superligi Mężczyzn tym wszystkim zaczynają się udzielać emocje. Stresować będzie się na pewno trener Maciej Mroczkowski, dla którego będzie to ligowy debiut na ławce trenerskiej Superligi. Niemniejsze emocje towarzyszyć będą także nowemu szkoleniowcowi Górnika, który również po raz pierwszy poprowadzi zespół grający w polskiej Superlidze. Czeski trener Rastislav Trtik zastąpił bowiem Ryszarda Skutnika i ma poprowadzić zabrzański zespół do sukcesów.

Pod okiem nowego trenera gracze Górnika rozegrali w okresie przygotowawczym 16 spotkań towarzyskich. Co więcej aż 12 z nich wygrali, ulegając rywalom tylko czterokrotnie. Jednym z zespołów pokonanych przez zabrzan był także MMTS Kwidzyn, który uległ rywalom na miniturnieju w Piotrkowie Trybunalskim. Górnik wygrał wówczas 24:25 (8:11), a najwięcej bramek dla zabrzan rzucili wówczas Jurij Gromyko – 9 i Marek Daćko – 5. W kwidzyńskiej ekipie najskuteczniejszymi zawodnikami byli wówczas: Marek Szpera – 7 bramek i Michał Peret – 5 bramek. Kwidzynianie podeszli jednak do tego meczu w mocno osłabionym składzie (bez Szczeciny, Dudka, Gendy, Rosiaka, Nogowskiego, Szczepańskiego i Kriegera), więc trudno traktować to spotkanie jako wykładnika tego co będzie działo się na parkiecie podczas niedzielnego spotkania.

Jedno jest pewne, kontuzje w kwidzyńskim zespole zostały już wyleczone i trener Maciej Mroczkowski ma do swojej dyspozycji wszystkich zawodników poza Grzegorzem Szczepańskim, który doznał kontuzji ścięgna Achillesa. W ekipie Górnika zabraknie natomiast dwóch filarów tej drużyny: Macieja Daćki oraz Huberta Korneckiego. Obaj decyzja Komisji Dyscyplinarnej ZPRP zostali zawieszeni na 3 miesiące. To kara za to, że gracze Górnika nie stawili się na sierpniowym zgrupowaniu Kadry Polski. I choć zabrzanie zapowiadają, że będą się odwoływać od tej decyzji to w Kwidzynie nie wystąpią na pewno.

Mimo absencji filarów zabrzańskiej drużyny to trener Maciej Mroczkowski przestrzega przed zbytnim optymizmem.

-Zabrzanie mają doskonałych zmienników, więc zapowiada się naprawdę ciekawe widowisko – mówił szkoleniowiec MMTS Kwidzyn.

Poza zmianą na stanowisku trenerskim trzon zespołu został w Górniku utrzymany. Do drużyny dołączyli natomiast: bramkarz Przemysław Witkowski oraz Lukas Francik, Maciej Tokaj, Wojciech Matuszak i Łukasz Gogol, wicekról strzelców ubiegłorocznej I ligi grupy B. Czy kwidzynianom uda się powstrzymać ambitnych zabrzan okaże się już w najbliższą niedzielę. Warto również dodać, że w poprzednim sezonie MMTS dwukrotnie pokonał Górnika. Najpierw kwidzynianie wygrali we własnej hali 25:23 (14:12), natomiast w rewanżu pokonali rywali 28:29 (18:14).

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Czerwono-czarni rozbici przez Nafciarzy

O niespodziance nie mogło być mowy. Osłabiony MMTS Kwidzyn przegrał z Orlen Wisłą ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS złożył protest do Komisarza Ligi

Po przegranym meczu z Wybrzeżem Gdańsk zarząd kwidzyńskiego klubu złożył protest ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS przed trudnym starciem z Nafciarzami

Kolejnym rywalem MMTS Kwidzyn w ligowych bojach będzie Orlen Wisła Płock. Przełożony ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie ponownie przegrywają po rzutach karnych

MMTS Kwidzyn przegrał ligowe starcie z Wybrzeżem Gdańsk. W regulaminowym czasie padł ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube