kwidzyn

Dodano: 1.10.17

Cenne zwycięstwo czerwono-czarnych w Głogowie

Po zaciętym spotkaniu szczypiorniści MMTS Kwidzyn wygrali w Głogowie 23:26. Kluczem do zwycięstwa okazała się defensywa kwidzyńskiego zespołu, z którą nie mogli poradzić sobie gospodarze. Skutecznością popisywali się natomiast Adrian Nogowski oraz Michał Potoczny, którzy rzucili rywalom po 6 bramek.

Pojedynki Kwidzyna i Głogowa mają już swoją historię i niemal zawsze charakteryzowały się twardą walką do ostatniej piłki. Takiego też widowiska spodziewano się po meczu 5 Serii, w której spotkały się obydwie drużyny. Wagi tej rywalizacji dodawały także punkty, które mógł zdobyć zwycięzca tego spotkania za pokonanie swego grupowego rywala. Jak przystało na twarde i zacięte spotkanie pierwsze bramka padła dopiero w 5 minucie. Drogę do siatki rywali znalazł wówczas Paweł Genda. Odpowiedział mu Adam Babicz, który w zespole gospodarzy zdobył trzy pierwsze bramki. Kwidzynianie jednak kontrolowali grę, a wynik oscylował wokół remisu.

Od stanu 4:4 kwidzynianie uzyskali jednak minimalną przewagę, a trafienia Adriana Nogowskiego, Michała Pereta i Pawła Gendy wyprowadziły czerwono-czarnych na prowadzenie 4:7. Niestety od 15 minuty stroną przeważającą byli gospodarze. W efekcie podopieczni trenera Jarosława Cieślikowskiego zdobyli pięć bramek (w tym jedno trafienie bramkarza Rafała Stachery) przy zaledwie jednym trafieniu Michał Potocznego (karny). Dzięki temu w 22 minucie meczu gospodarze wyszli na skromne prowadzenie 9:8, które trzy minuty później wzrosło do dwóch bramek – 11:9. Dzięki trafieniom Adriana Nogowskiego w końcowych minutach pierwsza odsłona tego spotkania zakończyła się dla kwidzynian tylko jednobramkową stratą.

Prawdziwy pokaz siły kwidzynianie zaprezentowali natomiast po przerwie. Co prawda gra rozpoczęła się od trafień Mariusza Gujskiego i Marka Świtały, jednak później grę prowadzili już gracze z Kwidzyna. Podopieczni trenera Macieja Mroczkowskiego zdobyli 9 bramek przy zaledwie dwóch trafieniach Chrobrego. Dzięki temu po 47 minutach gry prowadzili w Głogowie 16:20. Wysokie prowadzenie sprawiło, że MMTS do końca kontrolował wydarzenia na boisku. Na 2 minuty przed końcem meczu przewaga czerwono-czarnych wzrosła nawet do 5 bramek – 20:25. I choć końcówkę lepiej rozegrali miejscowi to komplet 4 punktów trafił do graczy z Kwidzyna.

 

Chrobry Głogów – MMTS Kwidzyn 23:26 (12:11)

sędziowie: Andrzej Kierczak (Pielgrzymowice) – Tomasz Wrona (Kraków)

Chrobry: Stachera 1, Kapela – Płócienniczak 1, Świtała 2, Sadowski 1, Klinger 1, Babicz 6, Gujski 1, Tylutki 1, Orpik, Bartczak 5, Krzysztofik 3, Kubała, Rydz 1.

Kary: 10 minut (Sadowski, Tylutki, Płócienniczak, Babicz, Bartczak)

MMTS: Dudek, Szczecina – Genda 4, Dymik, Kryński 1, Krieger 1, Peret 3, Szpera 4, Rosiak, Nogowski 6, Guziewicz 1, Potoczny 6, Janikowski, Pilitowski.

Kary: 12 minut (Krieger x 2, Guziewicz x 2, Nogowski, Janikowski)

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

„Dzika karta” dla Gdańska – MMTS przegrywa po ...

Jeszcze minutę przed końcem kibice MMTS wierzyli w cud. Po fantastycznej serii bramek ...

Czytaj więcej

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nadal jesteśmy w grze

Trener MMTS Kwidzyn podsumowuje wyjazdową przegraną kwidzynian z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube