kwidzyn

Dodano: 2.12.17

Faworyt nie zawiódł - MMTS ogrywa Meble Wójcik

Choć chwilami elblążanie sprawiali MMTS sporo problemów to ostatecznie pewnie pokonali Meble Wójcik 27:21. Bohaterem spotkania został Paweł Genda, który rzucił rywalom 10 bramek, w tym pięciokrotnie trafiając z rzutów karnych. Debiut na parkiecie PGNiG Superligi zanotował natomiast Patryk Grzenkowicz, -junior, który wzmocnił kwidzyńskie lewe skrzydło.

Choć faworytem spotkania byli kwidzynianie to początek meczu należał do zespołu gości, którzy po 6 minutach gry prowadzili 2:4. W zespole Mebli Wójcik gole rzucali: Jakub Moryń, Filip Koper i Bartosz Janiszewski, natomiast w ekipie czerwono-czarnych trafiał jedynie Kamil Krieger, który z konieczności występował na prawym rozegraniu. W 9 minucie gola dla kwidzyńskiego zespołu zdobył Paweł Genda, a chwilę później rzut karny obronił Bartosz Dudek i czerwono-czarni zbliżyli się do rywali na jedną bramkę – 3:4. Ponownie przypomnieli jednak o sobie Filip Koper i Jakub Moryń, którzy wyprowadzili elblążan na prowadzenie 4:6.

Wówczas to kwidzynianie w końcu zaczęli grać tak jak powinni. Twarda obrona MMTS przyniosła skutek, a szybkie kontry czy wyprowadzane akcje zamieniały się na kolejne bramki. W efekcie przez 14 minut gry podopieczni trenera Macieja Mroczkowskiego rzucili 8 bramek przy zaledwie dwóch trafieniach Mebli Wójcik. Dzięki temi po 26 minutach gry MMTS prowadził we własnej hali 12:8. Warto przy tym dodać, że prowadzenie kwidzynian mogło być jeszcze wyższe jednak Przemysław Rosiak nie wykorzystał jednego z rzutów karnych. Po nim już skutecznie element ten wykonywał Paweł Genda.

Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy, po trafieniach Michała Pereta i Keliana Janikowskiego, MMTS powiększył swoje prowadzenie do 5 bramek – 14:9. Dzięki skuteczności Jakuba Morynia gościom udało się jednak przed przerwą zmniejszyć straty do 4 trafień – 15:11.

Niestety po przerwie niewiele zostało z przewagi gospodarzy. Co prawda zdobywanie bramek rozpoczął Maciej Pilitowski, który zdecydował się na indywidualne wejście w pole karne, ale później dominowali już rywale. Trafienia Jakuba Morynia, Bartosza Janiszewskiego i Filipa Kopra pozwoliły elblążanom na zmniejszenie strat do zaledwie dwóch trafień – 17:15. W kwidzyńskim zespole trafiał jedynie Paweł Genda, który najpierw trafił z gry, a później wykorzystywał rzuty karne. Dzięki rozgrywającemu MMTS gospodarze utrzymywali niewielką przewagę nad rywalami – 19:15. Elblążanom udawało się natomiast jedynie zbliżać do rywali na dwie bramki. Stan ten trwał do 49 minuty i wyniku 22:20. W końcówce jednak ponownie zaatakowali kwidzynianie, którzy zdobywając 5 bramek przy jednym trafieniu Mikołaja Kupca pewnie zwyciężyli Meble Wójcik zapisując na swoje konto kolejny komplet punktów.

 

MMTS Kwidzyn – Meble Wójcik Elbląg 27:21 (15:11)

sędziowie: Grzegorz Młyński (Zwoleń) – Rafał Puszkarski (Legionowo)

MMTS: Dudek, Szczecina 1 – Grzenkowicz, Genda 10, Kryński, Krieger 3, Peret 5, Rosiak, Nogowski 4, Guziewicz, Ossowski, Janikowski 2, Pilitowski 2, Przytuła.

Kary: 8 minut (Rosiak, Janikowski, Genda, Guziewicz)

Meble Wójcik: Kiepulski, Ram – Grzegorek, Miedziński, Janiszewski 4, Szopa, Nowakowski, Adamczak 3, Netz, Moryń 4, Kupiec 4, Koper 6.

Kary: 8 minut (Moryń, Janiszewski, Koper, Grzegorek)

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

„Dzika karta” dla Gdańska – MMTS przegrywa po ...

Jeszcze minutę przed końcem kibice MMTS wierzyli w cud. Po fantastycznej serii bramek ...

Czytaj więcej

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nadal jesteśmy w grze

Trener MMTS Kwidzyn podsumowuje wyjazdową przegraną kwidzynian z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube