kwidzyn

Dodano: 14.12.17

Kwidzynianie zmierzą się z mistrzem Polski

Już w najbliższą sobotę, 16 grudnia, szczypiorniści MMTS Kwidzyn zmierzą się z PGE VIVE Kielce. Rozegrany awansem mecz 17 Serii PGNiG Superligi Mężczyzn będzie ostatnim spotkaniem rozegranym przez kwidzynian w roku 2017 i specyficznym pożegnaniem z kibicami przed świąteczną przerwą. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00, a poprowadzi je para sędziowska: Bartosz Leszczyński – Marcin Piechota.

PGE VIVE Kielce to nie tylko aktualny Mistrz Polski, ale także uczestnik Ligi Mistrzów. Dodatkowo w zespole prowadzonym przez trenera Tałanta Dujszebajewa aż roi się od reprezentantów różnych krajów. Stąd faworyt sobotniego meczu jest aż nadto wyraźny. W rozegranych dotychczas 17 spotkaniach kielczanie nie przegrali ani razu, zdobywając 58 punktów. W klasyfikacji łącznej PGE VIVE wyprzedza kolejną w tym zestawieniu Orlen Wisłę Płock o 10 punktów. Warto jednak przy tym zaznaczyć, że Nafciarze mają na swoim koncie rozegrane dwa spotkania mniej.

Najwyższe zwycięstwa podopieczni trenera Dujszebajewa odnieśli w tym sezonie we własnej hali, wygrywając z Chrobrym Głogów – 46:23 oraz KPR Legionowo – 40:17. Najbliżej straty punktów byli natomiast podczas wyjazdowej rywalizacji z Orlen Wisłą Płock, zakończoną ostatecznie skromnym zwycięstwem 30:31

Warto przypomnieć również pierwsze spotkanie MMTS i PGE VIVE rozegrane w ramach 3 Serii. Kwidzynianie przegrali wówczas w Kielcach 36:21 (13:14). Podopieczni trenera Macieja Mroczkowskiego zagrali wówczas bardzo dobrą pierwszą połowę meczu, wychodząc od straty 6:2 i doprowadzając do jednobramkowego prowadzenia. Po przerwie jednak w grze kwidzynian pojawiło się niestety zbyt wiele błędów, które konsekwentnie wykorzystywali kielczanie. Najskuteczniejszymi zawodnikami w zespole z Kielc byli wówczas: Julen Aguinagalde i Blaż Janc, którzy rzucili kwidzynianom po 6 bramek. W zespole MMTS pięć bramek zdobył natomiast Adrian Nogowski.

Jak będzie tym razem okaże się już w sobotni wieczór. Osłabiony kwidzyński zespół będzie miał jednak trudną przeprawę z drużyną gości.

Na koniec warto dodać, że podczas meczu MMTS Kwidzyn – PGE VIVE Kielce odbędzie się również kwesta. Wolontariusze zbierać będą do puszek datki, które przeznaczone zostaną na leczenie Macieja Walenczewskiego, znanego kwidzyńskiego trenera oraz nauczyciela SP 6 i Gimnazjum nr 2. Już dziś gorąco zachęcamy do wsparcia tej akcji. Pamiętajmy, że liczy się każda złotówka!

 

kwesta plakat

 

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Kibicuj czerwono-czarnym w gdańskiej hali AWFiS

Zachęcamy do kibicowania czerwono-czarnym w hali AWSiS w Gdańsku. W pierwszym meczu ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie walczą o „Dziką kartę”

W sobotę, 21 kwietnia o godz. 13.00, kwidzynianie rozpoczynają walkę o „Dziką ...

Czytaj więcej

Aktualności

O „Dziką kartę” zagramy z Wybrzeżem

Po niedzielnych meczach 30 Serii PGNiG Superligi Mężczyzn stało się jasne, że to ...

Czytaj więcej

Aktualności

"Orzech" wraca do MMTS

Robert Orzechowski to kolejny zawodnik, który z nowym sezonem występować będzie ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube