kwidzyn

Dodano: 16.12.17

VIVE nadal niezwyciężone

Niespodzianki nie było i być nie mogło. Osłabiony MMTS w starciu z mistrzem Polski już na początku meczu przegrywał bowiem 2:9, a po 16 minutach gry było już 4:13! Ostatecznie PGE VIVE wygrało w Kwidzynie 24:37.

Gra rozpoczęła się od trafień Marko Mamicia, Blaża Janca i Julena Aguinagalde. Kwidzynianie pierwszą bramkę zdobyli w 4 minucie, po rzucie Przemysława Rosiaka. Gdy chwilę później znakomitym rzutem popisał się Damian Przytuła wydawało się, że kwidzynianie złapią kontakt z rywalami. Niestety przez kolejnych 10 minut byli jedynie tłem dla kieleckiego zespołu, który skutecznie wykorzystywał błędy w ataku MMTS. W efekcie oglądaliśmy 9 bramek gości przy zaledwie dwóch trafieniach kwidzynian (Paweł Genda i Adrian Nogowski). Od 16 minuty i stanu 4:13 gra się jednak nieco wyrównała, a czerwono-czarni częściej trafiali do kieleckiej bramki. Stan ten trwał do 25 minuty i stanu 10:19. Końcówka pierwszej połowy należała niestety ponownie do mistrzów Polski, którzy zdobyli cztery bramki z rzędu powiększając swoją przewagę do 13 bramek – 10:23. Ostatnie trafienie w tej części meczu należało natomiast do Keliana Janikowskiego.

Po przerwie gra rozpoczęła się od niedokładności MMTS i skutecznych ataków VIVE. W efekcie po 36 minutach goście prowadzili w kwidzyńskiej hali 12:27. Chwilę później, po udanych interwencjach Jakuba Żurawskiego MMTS odpowiedział serią trzech kolejnych bramek zdobytych przez Macieja Pilitowskiego, Keliana Janikowskiego i Arkadiusza Ossowskiego15:27. Na więcej nie pozwolili już rywale, a gra stała się nieco bardziej wyrównana. W 46 minucie, po dwóch bramkach Alexa Dujshebaeva goście prowadzili już 16:31. Osiem minut później, po golach Mateusza Jachlewskiego przewaga ta zwiększyła się do 16 bramek – 20:36. Końcowe 5 minut tego spotkania należało jednak do kwidzynian, którzy po rzutach Macieja Pilitowskiego, Patryka Grzenkowicza i Damiana Przytuły, zmniejszyli rozmiary porażki do stanu 24:37.

 

MMTS Kwidzyn – PGE VIVE Kielce 24:37 (11:23)

sędziowie: Bartosz Leszczyński – Marcin Piechota (Płock)

MMTS: Szczecina, Żurawski – Grzenkowicz 2, Genda 1, Dymik, Kryński 1, Peret 1, Rosiak 2, Nogowski 3, Guziewicz, Ossowski 3, Janikowski 4, Pilitowski 4, Przytuła 3.

Kary: 6 minut (Rosiak, Guziewicz, Grzenkowicz)

PGE VIVE: Ivić – Bis 1, Dujshebaev 6, Kus, Aguinagalde 5, Bielecki 4, Jachlewski 3, Strlek 6, Janc 3, Jurkiewicz 3, Mamić 3, Bombać 1, Djukić 2.

Kary: 4 minuty (Bielecki, Kus)

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Kibicuj czerwono-czarnym w gdańskiej hali AWFiS

Zachęcamy do kibicowania czerwono-czarnym w hali AWSiS w Gdańsku. W pierwszym meczu ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie walczą o „Dziką kartę”

W sobotę, 21 kwietnia o godz. 13.00, kwidzynianie rozpoczynają walkę o „Dziką ...

Czytaj więcej

Aktualności

O „Dziką kartę” zagramy z Wybrzeżem

Po niedzielnych meczach 30 Serii PGNiG Superligi Mężczyzn stało się jasne, że to ...

Czytaj więcej

Aktualności

"Orzech" wraca do MMTS

Robert Orzechowski to kolejny zawodnik, który z nowym sezonem występować będzie ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube