kwidzyn

Dodano: 3.01.18

Mroczkowski: Skupiamy się na swojej robocie

Zawodnicy MMTS Kwidzyn rozpoczęli przygotowania do kolejnej części sezonu 2017/2018. Czerwono-czarni trenują dwa razy dziennie, a pierwszym sprawdzianem będzie już weekendowy turniej w Piotrkowie Trybunalskim.

-Zawodnicy MMTS Kwidzyn wznowili treningi po świątecznej przerwie. Jak wykorzystamy okres przed wznowieniem rozgrywek PGNiG Superligi Mężczyzn?

-Zajęcia w nowym roku zaczęliśmy już 2 stycznia od testów wydolnościowych. Dziś normalnie trenowaliśmy już na parkiecie. Do wznowienia rozgrywek mamy troszeczkę czasu, choć niezbyt dużo, więc popracujemy nad naszym przygotowaniem fizycznym. W najbliższy weekend (5-6 stycznia) weźmiemy natomiast udział w turnieju sparingowym w Piotrkowie Trybunalskim. Zmierzymy się tam z gospodarzami oraz zespołem Hazena Nove Veseli z Czech. Najważniejszy będzie jednak przyszły tydzień, podczas którego również przewidziane mamy ciężkie treningi. Na pewno pojawi się też jakieś zmęczenie po turnieju oraz obciążeniach treningowych. Trzeba więc będzie uważać, żeby nikomu nic się nie stało. Na zakończenie tego tygodnia, 13 stycznia, zagramy wyjazdowy mecz Pucharu Polski z OKPR Warmią  Energą Olsztyn. Będzie to podsumowanie naszego dwutygodniowego okresu przygotowawczego. Ponieważ trenujemy dwa razy dziennie, w Olsztynie na pewno brakować nam będzie świeżości, więc można powiedzieć, że zapowiada się dobry mecz. Po nim będziemy już schodzić z obciążeń treningowych i łapać świeżość przed meczem ligowym z Gdynią. Być może zagramy pod koniec (we środę lub czwartek) także jakiś wewnętrzny sparing, aby utrzymać cykl meczowy. Rozgrywki rozpoczynamy bowiem nie w weekend, a we środę. Zależeć to jednak będzie od tego jak będziemy wyglądali oraz czy ilość naszych zawodników będzie wystarczająca.

-W jakim składzie rozpoczęliśmy przygotowania? Kilku zawodników brakuje, natomiast w zajęciach biorą udział młodzi gracze.

-Z drużyny odeszło kilku zawodników, a dodatkowo dwóch naszych graczy (Kamil Krieger i Adrian Nogowski) jest na Kadrze, więc na pewno nie ułatwia nam to pracy. Do zajęć wrócił Michał Potoczny, ale nie może jeszcze trenować na 100 procent, więc musimy na niego jeszcze trochę poczekać. Delikatnie zaczął się ruszać także Grzegorz Szczepański, ale minie jeszcze trochę czasu zanim dojdzie do pełni formy. W takiej sytuacji na treningach pomagamy sobie juniorami, a poza tym ciężko pracujemy.

-W zajęciach z powodzeniem uczestniczył również Maciej Mroczkowski. Czyżby planowane było awaryjne wzmocnienie drużyny przez trenera?

-Nie, po prostu z uwagi na mniejszą liczbę osób zdecydowałem się wziąć udział w treningu. Można powiedzieć, ze poruszałem się trochę dla zdrowia. Gra w lidze nie wchodzi jednak w grę.

-Skoro mowa o odejściach, od 1 stycznia w zespole nie ma już Pawła Gendy.

-Tak. Paweł zadzwonił do mnie, że podpisał kontrakt z VfL Lübeck-Schwartau, trzecim zespołem 2Bundesligi. Cóż, życzymy mu jak najlepiej, żeby dalej się rozwijał z nadzieją na występy w Reprezentacji. Grać teraz będzie w lidze na nieco wyższym poziomie, więc chyba wyjdzie mu to na plus. Na pewno szkoda, że opuszcza nas teraz. Mówi się jednak trudno. My skupiamy się na swojej robocie.

-Podczas spotkania z kibicami oraz radnymi padło stwierdzenie, że strata Marka Szpery i Pawła Gendy będzie olbrzymim osłabieniem MMTS. Trenera czeka więc olbrzymia praca w poskładaniu drużyny i przygotowaniu jej do drugiej części sezonu.

-Musimy zrozumieć, że przed nasza drużyną są już troszeczkę inne cele niż przed rokiem. I na tym trzeba się skupić. Nie można się dołować, że przegramy może nieco więcej meczów. Niezmiernie ważne będzie dla nas wznowienie rozgrywek ligowych, bo gramy w Gdyni, a później mamy bardzo ważne mecze z Zagłębiem i Głogowem. Wszyscy są z naszej grupy, więc są to spotkania za 4 punkty. Mało tego zarówno Głogów, jak i Lubin znajdą się w tabeli bezpośrednio za nami. Musimy więc podejść do tych spotkań maksymalnie skoncentrowani. Udany początek może bowiem zadecydować o tym czy uda nam się utrzymać III miejsce w grupie, a taki jest nasz cel. Oczywiście możemy także walczyć o II miejsce, choć będzie to niezwykle ciężkie. Mamy trochę punktów straty do Górnika i do rozegrania mecz w Zabrzu. Jeżeli tam padnie dobry wynik to na pewno wrócimy do rywalizacji o II miejsce. Jeśli stanie się inaczej to prawdopodobnie trzeba będzie się skupić na utrzymaniu trzeciej lokaty.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Kibicuj czerwono-czarnym w gdańskiej hali AWFiS

Zachęcamy do kibicowania czerwono-czarnym w hali AWSiS w Gdańsku. W pierwszym meczu ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie walczą o „Dziką kartę”

W sobotę, 21 kwietnia o godz. 13.00, kwidzynianie rozpoczynają walkę o „Dziką ...

Czytaj więcej

Aktualności

O „Dziką kartę” zagramy z Wybrzeżem

Po niedzielnych meczach 30 Serii PGNiG Superligi Mężczyzn stało się jasne, że to ...

Czytaj więcej

Aktualności

"Orzech" wraca do MMTS

Robert Orzechowski to kolejny zawodnik, który z nowym sezonem występować będzie ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube