kwidzyn

Dodano: 5.01.18

Sparingowa porażka MMTS z Piotrkowianinem

Czerwono-czarni przegrali pierwsze spotkanie towarzyskiego turnieju rozgrywanego w Piotrkowie Trybunalskim. MMTS uległ gospodarzom 32:29, a graczem nie do zatrzymania okazał się Piotr Swat. W kwidzyńskim zespole bardzo dobre spotkanie rozegrali natomiast: Przemysław Rosiak i Andrzej Kryński.

Jako pierwsi bramkę zdobyli kwidzynianie po rzucie Andrzeja Kryńskiego. W rewanżu gospodarze trafili jednak czterokrotnie i objęli prowadzenie w tym spotkaniu. Kwidzynianie szybko jednak poukładali swoją grę i po dwóch bramkach Michała Pereta zbliżyli się do gospodarzy na jedną bramkę – 4:3. Warto podkreślić, że gra ofensywna MMTS w pierwszej połowie opierała się przede wszystkim na skuteczności Przemysława Rosiaka oraz wspomnianego Michała Pereta. Mimo to gospodarze zdołali utrzymać przewagę 1-2 bramek nad kwidzyńskim zespołem. Sytuacja ta trwała jednak tylko do 13 minuty i stanu 9:7 dla Piotrkowianina. Wówczas udaną serię zaprezentowali goście, którzy po trafieniach Andrzeja Kryńskiego, Przemysława Rosiaka i Adriana Dymika wyszli na skromne prowadzenie 9:10.

W 18 minucie goście wyrównali jednak po bramce Piotra Swata i przez pewien czas wynik oscylował wokół remisu. W 23 minucie gol Piotra Rutkowskiego dał gospodarzom dwubramkową przewagę – 14:12. Ze strony MMTS trafił wówczas Adrian Dymik, ale Piotrkowianin odpowiedział trafieniami Mateusza Kaźmierczaka i Piotra Rutkowskiego16:13. Czerwono-czarni jednak ponownie zerwali się do ataku i po golach Przemysława Rosiaka i Keliana Janikowskiego doprowadzili do remisu po 16. Ostatni głos w tej części gry należał jednak do miejscowych, a 17 bramkę dla Piotrkowianina zdobył Artur Urbański.

Po przerwie grę lepiej rozpoczęli kwidzynianie. Trzy trafienia MMTS (Ossowski i Rosiak) przy wykorzystanym rzucie karnym przez gospodarzy (Swat) pozwoliły czerwono-czarnym na skromną przewagę 18:19. Niestety w 35 minucie Piotr Swat doprowadził do remisu. Pięć minut później MMTS ponownie uzyskał jednak przewagę po dwóch trafieniach Andrzeja Kryńskiego21:23. W 44 minucie do kolejnego remisu doprowadził Sebastian Iskra, a w 48 minucie na dwubramkową przewagę wyprowadzili gospodarzy Piotr Swat i Marcin Tórz25:24. Kwidzynianie starali się utrzymać kontakt z rywalem, jednak dwie minuty później Artur Urbański podwyższył przewagę Piotrkowianina do dwóch bramek – 28:26. W odpowiedzi do siatki rywali trafili jednak juniorzy Dawid Dereszkiewicz i Adrian Dymik doprowadzając do remisu po 28.

Niestety końcowe 5 minut zdecydowanie lepiej rozegrali gospodarze. Trzykrotnie trafił Tomasz Mróz, a jedną bramkę z rzutu karnego dołożył Marcin Tórz i na minutę przed końcem meczu Piotrkowianin wygrywał z MMTS 32:28. Wynik ustalił Dawid Dereszkiewicz, który skutecznym rzutem zmniejszył straty kwidzynian do 3 bramek.

 

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – MMTS Kwidzyn 32:29 (17:16)

Sędziowie: Cezary Figarski – Dariusz Żak (Radom)

Piotrkowianin: Procho, Pyrka, Schodowski – Mróz 4, Urbański 3, Iskra 2, Kaźmierczak 1, Swat 9, Góralski 2, Surosz 2, Pożarek 1, Achruk, Tórz 5, Pacześny 1, Rudkowski 3.

Kary: 0 minut

Rzuty karne: 2/3

MMTS: Szczecina, Dudek, Żurawski – Kutyła 1, Dymik 2, Kryński 7, Peret 5, Skiba, Rosiak 8, Dereszkiewicz 2, Ossowski 3, Janikowski 1, Pilitowski, Przytuła.

Kary: 0 minut

Rzuty karne: 2/2

 

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Kibicuj czerwono-czarnym w gdańskiej hali AWFiS

Zachęcamy do kibicowania czerwono-czarnym w hali AWSiS w Gdańsku. W pierwszym meczu ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie walczą o „Dziką kartę”

W sobotę, 21 kwietnia o godz. 13.00, kwidzynianie rozpoczynają walkę o „Dziką ...

Czytaj więcej

Aktualności

O „Dziką kartę” zagramy z Wybrzeżem

Po niedzielnych meczach 30 Serii PGNiG Superligi Mężczyzn stało się jasne, że to ...

Czytaj więcej

Aktualności

"Orzech" wraca do MMTS

Robert Orzechowski to kolejny zawodnik, który z nowym sezonem występować będzie ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube