kwidzyn

Dodano: 13.01.18

Kwidzynianie odpadają z Pucharu Polski już po pierwszym meczu

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn zakończyli swój udział w rozgrywkach PGNiG Pucharu Polski już na 1/16 finału. W swym pierwszym pucharowym pojedynku czerwono-czarni przegrali niestety z Warmią Energą Olsztyn 23:21. Choć na mecz pojechała zaledwie osłabiona, 11-osobowa kadra MMTS, to porażki z I-ligowcami chyba mało kto się spodziewał.

Mecz rozpoczął się od udanej akcji Radosława Dzieniszewskiego powstrzymaną przez udanie interweniującego Bartosza Dudka. Niestety dobitka Piotra Dzido była już skuteczna. Minutę później do remisu doprowadził Maciej Pilitowski, jednak to gospodarze nadal nadawali ton grze, a kwidzynianie musieli gonić wynik. Sytuacja ta trwała do 6 minuty i stanu 4:3. Wówczas to czerwono-czarni przełamali przewagę gospodarzy i po trafieniach Michała Pereta i Macieja Pilitowskiego wyszli na prowadzenie 4:5.

Niestety przewaga MMTS nie trwała zbyt długo, bowiem już w 14 minucie ponownie prowadzili olsztynianie. Szansę na objęcie prowadzenia miał Andrzej Kryński, jednak nie zdołał pokonać bramkarza zespołu Warmii. Okazję do objęcie prowadzenia wykorzystali natomiast gospodarze, którzy po golach Piotra Dzido i Wojciecha Golksa wyszli na prowadzenie 8:6. Odpowiedź ze strony MMTS była niezwykle skuteczna. Czerwono-czarni rzucili bowiem 4 bramki z rzędu i po 20 minutach prowadzili w olsztyńskiej hali Urania 8:10. Nikt jednak nie przewidział, że będzie to ostatni taki zryw kwidzynian w pierwszej połowie meczu. Do końca tej części gry przeważali bowiem gospodarze zdobywając 6 bramek przy zaledwie dwóch trafieniach Andrzeja Kryńskiego. Do przerwy podopieczni trenera Macieja Mroczkowskiego tracili zatem do rywali 2 bramki – 14:12.

Po przerwie jako pierwsi trafili kwidzynianie, po skutecznym rzucie karnym Michała Potocznego. Lepiej w grę weszli jednak gospodarze, którzy po golach Wojciecha Golksa, Pawła Deptuły czy Radosława Dzieniszewskiego wyszli na prowadzenie 17:14. Warto przy tym dodać, że gola dla kwidzynian zdobył Arkadiusz Ossowski. Prowadzenie gospodarzy mogło być natomiast jeszcze większe, gdyby nie dwa skutecznie wybronione rzuty karne Krzysztofa Szczeciny.

Chwilę później MMTS odrobił straty po trzech skutecznych kontrach Adriana Dymika17:17. I gdy wydawało się, że kwidzynianie w końcu znaleźli patent na rywali, goście zaczęli popełniać coraz więcej błędów w ataku. Skutecznie wykorzystali to olsztynianie, którzy po golach Deptuły, Dzieniszewskiego i Dzieniszewskiego w 51 minucie gry prowadzili 20:17. Wówczas kwidzynianie zdecydowali się na jeszcze jeden zryw. Na parkiet wrócił Michał Peret, który zastąpił będącego w słabszej dyspozycji Keliana Janikowskiego. Po trafieniach Pereta i Pilitowskiego kwidzynianie na 6 minut przed końcem meczu tracili do Warmii Energi zaledwie 1 bramkę – 21:20. Niestety na więcej nie pozwolili już MMTS gospodarze, którzy skutecznie bronili się przed atakami Kwidzyna. Wystarczy powiedzieć, że czerwono-czarnym udało się do końca meczu zdobyć już tylko jedną bramkę. Skutecznym trafieniem z rzutu karnego popisał się wówczas Michał Potoczny. Ze strony Warmii trafili natomiast Dzieniszewski oraz Dzido, zapewniając tym samym zwycięstwo olsztynian 23:21.

 

OKPR Warmia Energa Olsztyn - MMTS Kwidzyn 23:21 (14:12)

Warmia Energa: Gawryś - Dzido 5, Hegier, Sikorski, Kozakiewicz 1, Golks 5, Żółtak, Krawczyk, Deptuła 7, Dzieniszewski 5, Koledziński.

Kary: 8 minut (Golks x 2, Żółtak, Krawczyk.

Rzuty karne: 0/3

MMTS: Dudek, Szczecina - Grzenkowicz, Dymik 3, Kryński 3, Peret 7, Rosiak 1, Ossowski 2, Potoczny 2, Janikowski, Pilitowski 2.

Kary: 2 minuty (Janikowski)

Rzuty karne: 2/4

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Strząbała nowym trenerem MMTS

Tomasz Strząbała został nowym szkoleniowcem MMTS Kwidzyn. Choć zainteresowanie pracą ...

Czytaj więcej

Aktualności

„Dzika karta” dla Gdańska – MMTS przegrywa po ...

Jeszcze minutę przed końcem kibice MMTS wierzyli w cud. Po fantastycznej serii bramek ...

Czytaj więcej

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube